3. Челси се пробуди след уволнението на Моуриньо (ВИДЕО)

Челси се пробуди след уволнението на Моуриньо (ВИДЕО)

Гуус Хидинк се върна на "Стамфорд Бридж" с 3:1 над Съндърланд, публиката горещо подкрепи Специалния и освирка свои звезди

Челси победи Съндърланд с 3:1 на „Стамфорд Бридж” в първия мач след уволнението на Жозе Моуриньо. Бранислав Иванович и Педро дадоха два гола до 13-ата минута, а Оскар добави трети от дузпа в началото на втората част. Борини вкара почетното попадение за „Черните котки”, а Гуус Хидинк се завърна с победа при втория си престой като временен мениджър в Челси.

Преди и по време на целия мач феновете на Челси показаха огромната си любов към Жозе Моуриньо с плакати и скандирания, а някои от играчите като Фабрегас и Диего Коща дори бяха освиркани, обвинени, че нарочно не са играли на ниво при Специалния. Новият наставник Гуус Хидинк изгледа мача от трибуните в компанията на собственика Роман Абрамович и клубната легенда Дидие Дрогба.

На терена още в 5-ата минута Вилиян центрира от корнер вдясно, Иванович се извиси над Коатес и с глава прати в горния ляв ъгъл за 1:0.

Решението на Сам Алърдайс да започне с трима в защита се оказа много грешно и домакините съсипваха съперника. Иванович центрира отдясно в 13-ата минута, бранител не суъмя да изчисти, а Педро овладя и прониза Пантилимон за втори път.

Точно в средата на първата част Алърдайс смени схемата и заигра с четирима в защита, което донякъде стабилизира „Черните котки”. Пантилимон изби силен нисък изстрел на Оскар в 26-ата минута.

Диего Коща пък първо се завъртя и стреля над гредата, а после отблизо с глава насочи неточно след центриране отляво.

В началото на втората част Педро проби отляво и пусна прехвърлящ пас за Вилиян, той премина през Ван Анхолт в наказателното поле и бе спънат от хвърлилия се Пантилимон за дузпа. Оскар се разписа вдясно от бялата точка за 3:0.

Съндърланд бързо успя да върне един гол. Адам Джонсън центрира от фаул, Кабул бе оставен сам и върна пред вратата, където Куртоа боксира лошо и Борини отблизо намали на 3:1.

Борини направи бърз пропуск след това, а Дефоу на свой ред стреля неточно покрай близката греда.

Педро се размина с малко с топката след добра игра на Иванович пред вратата на гостите, но Челси значително намали оборотите след третия си гол.

В края Педро пропусна шанс за четвърти гол, а Куртоа атрактивно се разтегна, за да спре сигурен гол на Дефоу.

Челси е 15-и с 18 точки, а Съндърланд е предпоследен – 19-и с 12.