3. Челси спечели група „Е” след минимален успех над Стяуа (ВИДЕО)

Челси спечели група „Е” след минимален успех над Стяуа (ВИДЕО)

Демба Ба отбеляза единственото попадение за „сините” от Лондон

Отборът на Челси спечели група „Е” след минимален успех с 1:0 над Стяуа у дома. Единственото попадение в срещата отбеляза Демба Ба още в десетата минута.

Домакините започнаха ударно, като още в четвъртата минута Оскар застраши румънската врата, но ударът му мина покрай гредата. В десетата минута натискът даде резултат и Челси поведе. Оскар центрира от ъглов удар, Демба Ба засече топката на първа греда и след рикошет в крака на Гьоргевски влезе във вратата.

Само три минути Габриел Янку имаше великолепна възможност да изравни. Микел загуби топката в центъра, Станчиу изведе Янку сам срещу Шварцър, но нападателят на Стяуа стреля встрани.

В средата на полувремето дойде нова опасност пред вратата на гостите от корнер. Азар разигра късо с Вилиан, след което центрира остро. Иванович отклони топката с глава, но Татарусану се справи блестящо и спаси.

Минути след началото на втората част Ба можеше да отбележи втория си гол в срещата. След страхотна многоходова атака на домакините, минала през Оскар, Азар и Вилиан, бразилецът намери технично сенегалеца, който от няколко метра успя да прехвърли вратата.

Демба Ба все пак отбеляза втори гол във вратата на Стяуа, но попадението му бе правилно отменено за засада.

В края на двубоя и Шварцър най-накрая пипна топката. Чипчиу пробва късмета си с удар извън наказателното поле, но стреля право в ръцете на австралиеца.