3. Челси спечели групата и изхвърли Порто от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси спечели групата и изхвърли Порто от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол и попадение на Вилиян за 2:0 в Западен Лондон, Динамо взе своето срещу тима на Йоканович

Челси спечели Група G в Шампионска лига след успех с 2:0 над Порто в ключов мач от последното завъртане в груповата фаза. Нелеп автогол в началото и попадение на Вилиян през втората част донесоха успеха за тима на Жозе Моуриньо, който се изправи срещу клуба, с който спечели за първи път Шампионска лига.

Лондончани изхвърлиха Порто в Лига Европа заради успеха на Динамо (Киев) у дома над аутсайдера Макаби (Тел Авив) с 1:0. Челси завърши първи в групата с 13 точки, украинците също са на осминафинал с 11, а Порто остана трети с 10. Макаби на Славиша Йоканович е единственият отбор, който завърши без точка в тазгодишната групова фаза на турнира.

На „Стамфорд Бридж” Специалния заложи на Джон Тери и Диего Коща като титуляри и дори равен класираше английския шампион напред. Икер Касияс излезе за своя 158-и мач в Шампионска лига и подобри рекорда на Шави (157).

Порто разиграваше добре в началото, но бе сполетян от уникален малшанс в 12-ата минута. Еден Азар изведе отлично Диего Коща, който се отскубна от последния защитник, Касияс спаси удара му един на един, но топката рикошира в легендарния вратар, отби се в гърдите на Иван Маркано и потегли към голлинията, където Майкон изчисти, но допълнителният рефер на аутлинията правилно видя, че кълбото мина зад голлинията с целия си обем и голът бе зачетен – 1:0 с автогол на Маркано.

Оскар не можа да накара съдията да свири дузпа след намеса на същия този Маркано, а Коща спъна ненужно съотборника си в испанския национален отбор Касияс и получи жълт картон.

Оскар разигра с Азар и направи красиво двойно с Вилиян, а после ударът на Оскар мина на сантиметри от вратата, а цялата публика бе затаила дъх и остана разочарована. Точно преди почивката Касияс изби удар на Коща в ъгъла.

В началото на втората част Корона стреля силно над вратата на Куртоа, а Челси успокои нервите с втори гол в 52-ата минута. Диего Коща отлично задържа топката и намери Азар, който пусна вдясно за Вилиян, кариоката влезе в наказателното поле и прониза Касияс с нисък изстрел в близкия ъгъл за 2:0.

Браими можеше да намали, но Бранислав Иванович с глава изчисти покрай гредата.

В другия мач от групата Динамо също си осигури място на осминафинал с победа с 1:0 у дома над аутсайдера Макаби (Тел Авив), воден от бившия наставник на Левски Славиша Йоканович.

Динамо имаше 18 чисти мрежи в 25 мача този сезон преди мача и отново демонстрира много силна защитна игра, записвайки шеста поредна победа във всички турнири.

В началото Райкович попречи на Жуниор Мораес, бивш играч на ЦСКА, да се разпише красиво от малък ъгъл.

Голът падна в 16-ата минута, когато Рибалка прати много силно на близката греда от фаул, Бен Хаим насочи към собствената врата, Райкович отлично успя да избие, но Денис Гармаш бе на точното място, за да се разпише отблизо за 1:0.

Звездата на украинците Андрий Ярмоленко се контузи веднага след гола и бе заменен от Олег Гусев. Пряк свободен удар на Захави пък едва не доведе до изравнителен гол преди паузата, но домакините имаха късмет.