3. Челси стъпи накриво срещу КПР, но остана на върха (+видео)

Челси стъпи накриво срещу КПР, но остана на върха (+видео)

Двубоят на "Лофтус Роуд" завърши при резултат 0:0

Отборът на Челси завърши при нулево равенство гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс от 4-ия кръг на Висшата лига, но въпреки това остана на върха в подреждането в английското първенство. Двубоят се игра на „Лофтус Роуд” и бе равностоен, като и двата отбора имаха своите шансове в мача.

Гостите получиха отличен шанс да излязат с гол напред още в 4-ата минута, но ударът на Еден Азар бе спасен от Жулио Сезар. Куинс Парк Рейнджърс пък отвърна с изстрел на Боби Замора, но Петър Чех се справи със ситуацията. Последва и възможност пред Фернандо Торес, но Жулио Сезар отново бе на мястото си и отрази.

До края на първата част Давид Луис и Франк Лампард пропуснаха да се разпишат за Челси, докато в самия край на първото полувреме пропуски за домакините направиха Естебан Гранеро и Джейми Маки.

През второто полувреме интересните ситуации пред двете врати бяха повече на брой в сравнение с първата част. Джейми Маки можеше да се разпише в 50-ата минута, но Петър Чех спаси изстрела му. Последваха и възможности пред Парк, Форлин и Райт-Филипс, но гол така и не падаше.

За Челси Бранислав Иванович се отчете с пропуск в 67-ата минута, а в 76-ата удар на Франк Лампард бе спасен от Жулио Сезар. В последните минути от мача добри ситуации за гостите не успяха да реализират Азар и Лампард, а Парк и Сисе пропиляха добри голови възможности за домакините.

Така мачът завърши при резултат 0:0. След това равенство Челси продължава да е лидер в подреждането и е с актив от 10 точки, а Куинс Парк Рейнджърс е 17-ти с 2 пункта и все още няма победа от началото на сезона.