3. Челси вече е втори след 2:1 над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Челси вече е втори след 2:1 над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Тимът на Жозе Моуриньо прати „орлите” в зоната на изпадащите

Отборът на Челси победи гостуващия Кристъл Палас с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига и се изкачи до втората позиция в класирането.

Фернандо Торес откри за лондончани още в 16-ата минута, в 29-ата обачи Маруан Шамак изравни. Победното попадение бе дело на Рамирес 10 минути преди края на първото полувреме.

Двубоят започна добре за „сините” от Лондон, като още в 16-ата минута Фернандо Торес изведе тима си напред в резултата. Испанският нападател отново бе заел правилната позиция в противниковото наказателно поле. След удар на Вилиан, който се отби в гредата, за Торес остана най-лесното – отблизо да довкара топката.

В 29-ата минута бившият играч на Арсенал Маруан Шамак смълча трибуните на „Стамфорд Бридж”. След прекрасно центриране на Уорд отляво, нападателят на гостите с едно докосване прати топката в далечния ъгъл.

Шест минути по-късно Челси отново поведе. Еден Азар проби добре по лявото крило и търсеше позиция да стреля, но все пак реши да подава. Белгиецът намери по блестящ начин Рамирес, който с мощен шут разстреля Сперони.

След изненадващата загуба от Стоук Сити с 2:3 в предишния кръг, тимът на Жозе Моуриньо се върна на победния път и вече се намира на втората позиция в класирането, само на две точки зад лидера Арсенал. Кристъл Палас, пък вече се намира в зоната на изпадащите, след като Уест Хем взе точка като домакин на Съндърланд и изскочи над чертата.