3. Челси застреля „вълците” с 6 куршума (+ВИДЕО)

Челси застреля „вълците” с 6 куршума (+ВИДЕО)

Хуан Мата записа гол и две асистенции при разгромното 6:0 в третия кръг на "Кепитъл Уан Къп"

Европейският шампион Челси записа впечатляваща победа с 6:0 над състезаващия се в Чемпиъншип Уулвърхемтън в третия кръг на турнира „Кепитъл Уан Къп”, както е новото име на бившия „Карлинг Къп”.

На „Стамфорд Бридж” Челси беше под пара и водеше с 3:0 до 17-ата минута. Новото попълнение Сесар Аспиликуета, който дойде от Марсилия, записа дебют като титуляр, а в стартовия състав на Роберто Ди Матео имаше още трима испанци – Ромеу, Мата и Торес. Виктор Моузес също беше на терена от първата минута.

Срещата започна отлично за домакините. Хуан Мата центрира отдясно и Гари Кейхил надскочи своя пазач, за да прати покрай вратаря Де Врийс за 1:0 в 4-ата минута.

Още 4 минути изминаха и Челси вкара още един гол. Ромеу стреля от 30 метра, Пиазон овладя на аутлинията избитата от вратаря топка и върна за Райън Бертранд, който се разписа от 15-ина метра за 2:0.

Третият гол за Челси дойде в 17-ата минута и бе много красив. Хуан мата направи две поредни двойно подавания – първо с Пиазон, а после с Торес, за да прати под Де Врийс за 3:0 с първия си гол за сезона.

Пешко трябваше да намали, но след като заобиколи Рос Търнбул прати във външната страна на мрежата.

В 53-ата минута Виктор Моузес, който дойде в Лондон от Уигън, направи симулация, но съдията свири дузпа и Ориол Ромеу от бялата точка направи 4:0.

5 минути по-късно Мата центрира от корнер и на близката греда Фернандо Торес засече с глава в мрежата – 5:0.

Марко Марин замени блестящия тази вечер Хуан Мата и участва в шестия гол. Германецът подхвана атаката, която Оскар продължи с центриране и Моузес от границата на малкия пеналт с глава вкара нов гол за Челси – 6:0.

До края „сините” си подаваха в тренировъчно темпо, а гостите така и не можаха да вкарат почетен гол.