3. Челси завърши годината с 13-а поредна победа (ВИДЕО)

Челси завърши годината с 13-а поредна победа (ВИДЕО)

„Сините“ се наложиха над Стоук Сити във вихрен мач – 4:2

Първенецът в класирането на Висшата лига Челси завърши 2016 година с победа. „Сините“ победиха Стоук Сити на своя стадион „Стамфорд Бридж“ с 4:2. Двубоят бе изгледан от 41 601 зрители. Двата отбора изиграха качествен двубой с опасни положения и пред двете врати.

Това бе 13-ата поредна победа за отбора на мениджъра Антонио Конте. Челси събра 49 точки. Вторият Ливърпул има 40, а третият – Манчестър Сити - е с 39. От 19:30 ч. двата отбора се изправят един срещу друг.

Първата опасност на двубоя в Лондон стана в 18-ата минута, когато Диего Коща овладя на гърди в наказателното поле и отправи силен удар, но Лий Грант се намеси с невероятен рефлекс.

Гостите от Стоук Сити отговориха в 25-ата минута. Тогава Чарли Адам засече с глава центриране от ъглов, но прати покрай вратата.

В 34-ата минута защитникът Гари Кейхил откри резултата. Той засече с глава центриране от ъглов.

До края на първото полувреме Диего Коща можеше да се разпише, но от изгодна позиция прати над вратата.

Още не бе изминала пълна минута след подновяването на играта и равенството бе възстановено. Чарли Адам центрира от пряк свободен, в наказателното поле Питър Крауч с глава свали на Бруно Мартинс Инди и с плътен удар не остави шансове на Тибо Куртоа.

Челси запази дух и продължи да играе атакуващо. В 56-ата минута Челси си върна преднината. Вилиан се разписа след пас на Виктор Моузес, който елегантно финтира бранител и навлезе в наказателното поле.

Головете на „Стамфорд бридж“ обаче продължиха да валят в новогодишната вечер. В 64-ата минута високият Крауч изравни. Защитата на домакините не действаха убедително пред наказателното поле, Боян Къркич подаде към Маму Бирум Диуф, който с остро центриране намери Питър Крауч и той от близо не сгреши. Той вкара първия си гол от май 2015 г.

Радостта на Стоук Сити обаче бе кратка. Вилиан  отново се разписа по-малко от минута след попадението на „грънчарите“. Фабрегас го намери великолепно в наказателното поле и бразилецът вкара втория си гол.

В заключителните минути Диего Коща също се разписа и така реши всичко в двубоя. Той се пребори за топката в наказателното поле срещу Бурно Мартинс Инди и стреля мощно от неудобна позиция, за да разстреля Грант.