3. „Чуковете” пратиха Ливърпул в нокдаун (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Чуковете” пратиха Ливърпул в нокдаун (ВИДЕО+СНИМКИ)

След победата над Лудогорец мърсисайдци паднаха от Уест Хем с 1:3 в Лондон

Уест Хем победи като домакин Ливърпул с 3:1 в мач от петия кръг на английската Висша лига.

Наставникът на гостите Брендън Роджърс реши нарочениния за гонене това лято Фабио Борини да започне като партньор в атака на новото попълнение Марио Балотели, но 23-годишният италианец с нищо не показа, че заслужава титулярно място.

Тя започна ужасно за гостите, защото те получиха попадение още във втората минута. Това стана след едно статично положение, при което Джордан Хендерсън закъсня с реакцията си и позволи на Джеймс Томкинс да го надскочи, а след това топката стигна до Уинстън Рийд, който я прати в мрежата – 1:0.

Второто попадение за Уест Хем не закъсня и дойде само пет минути по-късно, когато лятната покупка Диафра Сако направи нещо средно между удар и центриране, а това изненада Симон Миньоле – 2:0.

Така сенегалецът, пристигнал за по-малко от 5 млн. евро от френския Метц, реализира четвъртия си гол в пет мача с екипа на „чуковете”.

Проблемите за Ливърпул обаче не свършиха с това, понеже в 22-ата минута взетият под наем през лятото Хавиер Манкийо се контузи и бе заменен принудително от Мамаду Сако.

Въпреки това обаче Рахим Стърлинг върна един гол за мърсисайдци, разписвайки се в 26-ата минута за 1:2 след отлично отиграване на Марио Балотели.

До края на първото полувреме двубоят бе сравнително равностоен, а на почивката Брендън Роджърс замени Лукас Лейва с рекордната си покупка Адам Лалана.

Последният обаче не впечатли с изявите си, макар че през втората част гостите бяха пълни господари на „Болейн Граунд”.

Те обаче така и не успяваха да се доберат до попадение, докато „чуковете” започнаха да се бранят с петима в отбрана.

В края на срещата обаче бившият играч на мърсисайдци Стюърт Даунинг се възползва от грешка на Сако и изведе в коридор резервата Морган Амалфитано, който от движение прати топката в далечния ъгъл, за да вкара дебютния си гол за лондончани и да оформи крайното 3:1.

Така Уест Хем записа първата си победа от три мача, а Ливърпул понесе второ поред поражение във Висшата лига, след загубата от Астън Вила вкъщи с 0:1 миналия уикенд.