3. "Чуковете" заковаха Челси с 2:1 в дерби с много инциденти (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чуковете" заковаха Челси с 2:1 в дерби с много инциденти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Анди Керъл вкара победния гол, Моуриньо и Матич бяха изгонени, гол на Фабрегас не бе зачетен, технологията също се намеси

Уест Хем повали шампиона Челси с 2:1 на „Болейн граунд” в лондонското дерби от 10-ия кръг на Висшата лига. Сарате откри рано след корнер, Кейхил изравни след друг корнер през втората час, но Анди Керъл влезе като резерва и вкара победния гол за „чуковете”, а мачът ще се запомни с инцидентите през първата част - червен картон на Матич, отменен гол на Фабрегас и намеса на технологията на голлинията, която не позволи на Челси да изравни с милиметри от топката, останали на голлинията.

Уест Хем прави най-добрата си серия във Висшата лига от 15 години насам след седмия си пореден мач без поражение. Тимът на Славен Билич временно излезе на второ място в класирането с 20 точки, само на една зад Манчестър Сити, след като от началото на сезона победи вече „гражданите”, Арсенал, Ливърпул и Челси.

Слабият сезон за Челси продължава и те загубиха пети мач в първите 10 кръга, като вече имат допуснати 19 гола и са с една от най-лошите защити.

Началото бе доста предпазливо и едва след 10-ата минута играта стана малко по-открита. Диего Коща традиционно бе замесен във всичко най-интересно за Челси в предни позиции, но не успя да засече центриране от корнер.

Пред другата врата Дмитри Пайе завъртя над стената от пряк свободен удар, ала Бегович внимаваше и изби в корнер. При последвалия корнер топката достигна до Мауро Сарате на втора греда и той с прецизен изстрел намери долния десен ъгъл за 1:0 в полза на „чуковете”.

След гола шампионите поеха контрола над играта, а тимът на Славен Билич се дръпна в своята половина. Вилиян накара вратаря Адриан да избива коварен удар от фаул, а технологията на голлинията не позволи на Челси да изравни в 36-ата минута, защото милиметри от топката не преминаха зад голлинията. Фабрегас центрира от статично положение, Зума стреля с глава, Лансини бе на път да си вкара автогол, но изчисти от голлинията. „Сините” искаха да им бъде зачетен гол, но реферът Джонатан Мос не получи сигнал за гол на часовника си, защото милиметър от топката остана на линията, а не зад нея.

Невероятен пас на Пайе изведе Лансини сам срещу Бегович, аржентинецът копна над вратаря, но прехвърли с малко и целта.

Вилиян подхвана контра четирима на трима и намери вдясно Фабрегас, който вкара, но попадението не бе зачетено заради много тънка и спорна засада.

В 44-ата минута Матич, който вече  имаше жълт картон, фаулира Сако и след голямо спречкване между много играчи съдията все пак го изгони с втори жълт картон.

Фабргеас и Коща получиха жълти картони за протести, а Жозе Моуриньо гледаше безизразно от тъчлинията. Специалния се настани в трибуните за втората част, след като беше изгонен от съдията на почивката.. Португалецът пусна Оби Микел на мястото на Фабрегас.

Челси изравни сякаш от нищото с човек по-малко в 56-ата минута, когато Вилиян центрира от ъглов удар, а Гари Кейхил реагира най-добре и промуши между вратаря и защитник за 1:1.

Анди Керъл влезе в 69-ата минута на мястото на голмайстора Сарате. Уест Хем натисна и Керъл се отблагодари на треньора Славен Билич по най-добрия начин 11 минути преди края на редовното време. Аарън Кресуел центрира от левия фланг, а Керъл надскочи безкомпромисно Аспиликуета, за да насочи с глава в обратния ъгъл за 2:1 с първия си гол за сезона.

До края Билич затвори мача и Челси нямаше чисти положения, освен един пропилян пряк свобден удар на Вилиян на добра позиция.

"Чуковете" са втори с 20 точки, а Челси се свлече до 15-а позиция с 11 точки.