3. Дамир Скомина ще свири мача за Суперкупата на Европа

Дамир Скомина ще свири мача за Суперкупата на Европа

УЕФА назначи словенеца Дамир Скомина за главен рефер на мача за Суперкупата на Европа между отборите на Челси и Атлетико Мадрид, който ще се играе този петък в Монако.

Победителите в Шампионската лига и Лига Европа ще премерят сили на стадион "Луи Втори" в Монако от 21:45 часа българско време.

Словенецът ще бъде главен съдия на мача, а негови помощници ще са Примож Архар и Матей Жунич, четвърти съдия е Боян Ул.

Матей Юг и Славко Винчич пък ще бъдат допълнителни рефери.

36-годишният Скомина е международен рефер от 2003 година и е водил 75 мача под егидата на УЕФА. Той свири два мача на Евро 2012 - Холандия - Дания и Швеция - Англия от груповата фаза на турнира, както и четвъртфинала Германия - Гърция.