3. Демотивиран и колеблив Ювентус надви Трабзонспор с 2:0 (ВИДЕО)

Демотивиран и колеблив Ювентус надви Трабзонспор с 2:0 (ВИДЕО)

Италианският шампион не показа почти никакво желание в Лига Европа, извади късмет да бие с два чисти гола

Ювентус показа огромно липса на мотивация в Лига Европа, но някак успя да спечели с 2:0 срещу Трабзонспор у дома в първа среща от 1/16-финалите на турнира. Пабло Освалдо откри с първия си гол за Юве в началото, а Пол Погба добави второ попадение дълбоко в добавеното време.

Така "Старата госпожа" е все по-близо до свирепо дерби с Фиорентина в следващата фаза. "Виолетовите" победиха Есберг с категоричното 3:1 в първия мач в Дания.

Конте направи някои рокади в своя състав. Падоин и Исла замениха Асамоа и Лихщайнер на двата фланга, а Освалдо започна в атака до Тевес.

В началото Тевес пропиля ранен шанс като би над целта след хубав пас на Исла, но Пабло Освалдо успя да вкара своя първи гол с екипа на италианския шампион. Тевес опита пас към Исла, но щастлив рикошет изведе Освалдо и играещият под наем от Саутхемптън нападател мушна между краката на вратаря за 1:0.

Освалдо не успя да стигне нов пас на Исла, а Гюрал стреля слабо в ръцете на Буфон. Тевес пък завъртя на сантиметри покрай гредата. Тевес изпусна още едно положение и би отблизо в тялото на вратаря.

Ако през първата част Ювентус беше неубедителен, то след почивката сякаш и малкото желание за игра в редиците на домакините се изпари.

Феновете от Турция се проявиха с вандалски изстъпления и хвърлиха бомби и факли на терена на „Ювентус Арена”.

Освалдо бе близо до втори гол след рестарта, но вратарят спаси удара му след пас на Тевес. Енрике отне на Бонучи и стреля, което вбеси Буфон и той се накара на хората пред себе си за леко немарливата им игра.

Трабзонспор си помисли, че изравни в 71-ата минута след отлична контра, но съдиите отмениха попадението, защото топката бе извън терена, когато бе върната за Адин, който я прати в опразнената мрежа.

Адин опита и от пряк свободен удар, но Буфон лови. В последните минути и двата отбора имаха шансове за гол, а Погба удари греда, след като резервата Йоренте добре задържа с гръб към вратата.

Трабзонспор изпусна две положения в една атака и в самия край Тевес от десния фланг върна за Погба в центъра, а френският халф силна прониза мрежата за крайното 2:0.

Реваншът е на 27 февруари в Турция.

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)