3. Десетима от Малага се добраха до равенство на "Камп Ноу" след гол в 90-ата минута (ВИДЕО)

Барселона и Малага завършиха наравно 2:2 в първия мач помежду им от четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля. Двубоят се игра на „Камп Ноу”.

Малага поведе с 1:0 в 26-ата минута след попадение на Мануел Итура, но Барселона бързо осъществи обрат, след като Лионел Меси и Карлес Пуйол се разписаха съответно в 29-ата и 30-ата минута. Четвърт час преди края на редовното време Малага остана с 10 души, след като Начо Монреал получи директен червен картон. Въпреки това гостите се добраха до гол за 2:2 – автор на второто попадение за Малага бе Игнасио Камачо, който се разписа в 90-ата минута.

Каталунците можеха да излязат с гол напред още в 5-ата минута, когато Лионел Меси изведе Тиаго Алкантара сам срещу Карлос Камени, а испанецът прехвърли стража на гостите, но играч на Малага успя да изчисти кълбото преди то да влезе във вратата. Последва нова много добра възможност за Барселона – Лионел Меси комбинира с Кристиан Тейо, който подаде към непокрития Алексис Санчес, но той от няколко метра на празна врата прати кълбото над напречната греда.

Гостите от Малага успяха да поведат в 26-ата минута, възползвайки се от грешка в защитата на Барселона. Хосе Пинто подаде към Тиаго Алкантаро, който обаче след като получи кълбото, го загуби по много лесен начин от Мануел Итура, а той се откъсна сам срещу вратаря на домакините и с хубав удар прати кълбото във вратата за 1:0.

Отговорът на Барселона обаче бе много бърз. Само 3 минути, след като се оказаха изоставащи в резултата, каталунците успяха да изравнят, след като Лионел Меси отне кълбото от Уелигтон, озова се сам срещу вратаря и с брилянтен удар се разписа за 1:1. Минута след това обратът в мача бе осъществен. Барселона поведе с 2:1 – Карлос Пуйол засече с глава центриране на Тиаго Алкантара, а топката срещна лявата греда, след което се оплете в мрежата на Малага. До края на първата част не паднаха нови попадения, въпреки че пет минути преди почивката Алексис Санчес се отчете с нов сериозен пропуск, стреляйки от чиста позиция в аут.

През второто полувреме също имаше доста интересни моменти, като в 58-ата минута Лионел Меси отправи опасен удар към Карлос Камени, но вратарят с хубава намеса спаси. Последваха две възможности пред Елизеу, но и в двата случая Хосе Пинто спаси, а в 71-ата минута Себастиан Фернанден отправи техничен удар от воле с левия крак, но вратарят на Барселона отново бе на мястото си и с една ръка изби.

В 75-ата минута Малага остана с човек по-малко на терена, след като Начо Монреал получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Педро. Въпреки че доигра мача с 10 души, гостуващия тим все пак успя да се добере до изравнителен гол в 90-ата минута, когато Игнасио Камачо засече с десния крак центриране в наказателното поле на Барселона, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Хосе Пинто.

Така мачът завърши наравно 2:2. Реваншът на „Естадио Ла Росаледа” е следващата седмица.

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)