3. Днепър ошашави и Наполи - 3:1 (ВИДЕО)

Днепър ошашави и Наполи - 3:1 (ВИДЕО)

ПСВ се спъна в АИК за 1:1, Манолев пак изтърка пейката

Отборът на Днепър Днепропетровск затвърди реномето си на хита в груповата фаза на Лига Европа, след като тази вечер не остави шансове на италианския Наполи, надигравайки го с 3:1. Това бе трети успех от три мача за украинците, след като преди това те се наложиха над АИК и ПСВ. Иначе двубоят се игра на стадион "Днипро Арена" и бе от програмата на група "F" на надпреварата.

Мачът започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута чрез Федетский, който получи хубава асистенция от Ротан.

След попадението италианците опитаха да натиснат, но в отсъствието на Кавани, Инлер и Пандев, които бяха оставени резерви, опитите им бяха напразни.

От своя страна домакините със здраво тичане и твърди единоборства продължиха да натискат съперника си, за да се стигне до 42-ата минута, когато Матеус удвои преднината на своите, след като бе изведен на изгодна позиция от Селезньов.

През втората част Валтер Мадзари все пак пусна на терена Кавани, Инлер и Пандев, но Наполи вече бе изпуснал контрола върху двубоя.

В 64-ата минута Днепър прати за трети път в нокдаун гостите. Тогава Федетский центрира в наказателното поле на гостите, където Джулиано засече с крак за 3:0.

Почетното попадение за неаполитанците пък бе дело на Кавани от дузпа в 74-ата минута.

В другия сблъсък от тази група "F", игран на стадион "Филипс" в Айндховен, местният ПСВ изненадващо не съумя да победи шведския АИК, завършвайки наравно 1:1.

Българският национал Станислав Манолев, който е в конфликт с наставника на "филипсите" - Дик Адвокаат, пък отново не получи шанс за изява, оставайки цял мач на резервната скамейка.

Иначе АИК излезе напред в резултата чрез Карикари в 61-ата минута, а крайното 1:1 оформи Ленс в 80-ата.

Класиране:

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Днепър Днепропетровск 3 3 0 0 5 9
2 ПСВ Айндховен 3 1 1 1 1 4
3 ССК Наполи 3 1 0 2 -1 3
4 АИК Стокхолм 3 0 1 2 -5 1
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи