3. Днипро отстрани Наполи и продължава да мечтае за трофей в Европа (ВИДЕО)

Днипро отстрани Наполи и продължава да мечтае за трофей в Европа (ВИДЕО)

Гол на Селезньов донесе победата на украинците в реванша

Днипро поднесе сензацията в полуфиналите на Лига Европа, отстранявайки Наполи след победа с 1:0 в реванша и с общ резултат 2:1 достигна финалната фаза на турнира, където на 27 май ще срещне защитаващия титлата си Севиля. Единственото попадение в  реванша игран на Олимпийския стадион в Киев бе дело на нападателя на домакините Селезньов в 58-ата минута, което бе достатъчно за домакините, които в първия двубой стигнаха до равенство 1:1.

През първото полувреме двата тима показаха изключително динамична игра и равностойна игра, в която обаче липсваше единствено гола.

Днипро започна по-добре срещата и окупира полето на неаполитанците, но без особен успех, тъй като отбраната на гостите не даде шанс на нападението на украинците.

В 8-ата минута Инлер видя пролука в защитата на Днипро и изведе отлично Игуаин на стрелкова позиция, вратарят на домакините обаче предвидливо излезе и скъси ъгъла, а и ударът на аржентинеца намери тялото на Бойко.

Постепенно Наполи намери баланса в играта си и атаките в полето на домакините зачестиха. В 28-ата Гулам центрира отляво, Игуаин между двама бранители отклони технично с глава, но Бойко отново показа класа и успя да изчисти в корнер.

В последните 15 минути на първата част предимство отново имаше украинският тим, а в 34-ата домакините откраднаха топка в централната зона и развиха бърза атака, която завърши с техничен удар на Селезньов от дъгата на големия пеналт, Андухар скочи и със сетни сили чукна леко топката, която мина на сантиметри от гредата.

В първите минути след почивката играта мина под диктовката на Днипро. Лучкевич би технично, но неточно в 49-ата, а няколко минути по-късно Селезньов от ъгъла на наказателното поле имаше шанс да открие, но шутира право във вратаря.

В 58-ата Коноплянка напредна отляво и центрира в наказателното поле на Наполи, където Селезньов успя да спечели въздушния сблъсък с Бритос и насочи топката в горния десен ъгъл за 1:0, вдигайки на крака препълнения Олимпийски стадион в Киев.

Рафа Бенитес опита да промени статуквото в мача и вкара Хамшик и Мертенс в игра, което раздвижи играта на гостите.

Мертенс засече центриране на Кайехон, но не затрудни Бойко, а в 74-ата Лопес шутира от около 21 метра в долния десен ъгъл, но отново украинският страж бе на мястото си и опази мрежата си суха.

Наполи бе близо до изравнително попадение в 77-ата след добър прехвърлящ удар на Игуаин, но в точно преди топката да посети мрежата на Днипро Дъглас успя да изчисти с глава от голлинията.

В последните минути на срещата Наполи се хвърли в атака, но не успя да пробие защитата на домакините, а в добавеното време неаполитанците можеха да получат и втори гол, но Матеус нацели гредата.

Така Днипро се класира за първи път в историята си за финал в европейски турнир, където ще срещне миналогодишния шампион Севиля.