3. Днипро смрази Наполи с гол от засада за 1:1 (ВИДЕО)

Днипро смрази Наполи с гол от засада за 1:1 (ВИДЕО)

Неаполитанците изпуснаха куп голови положения на своя "Сан Паоло" в първия полуфинал и могат жестоко да съжаляват

С гол от засада Днипро сензационно стигна до 1:1 като гост на Наполи в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа. След скучна първа част, Наполи откри рано след паузата с първия гол за клуба на Давид Лопес след корнер, но после неаполитанците изпуснаха куп чисти положения и платиха скъпо с първото докосване на резервата Селезньов, който изравни в 80-ата минута от засада, която остана невидяна от съдиите.

Така Днипро е на отлични изходни позиции преди реванша в Украйна след седмица при първото си достигане до полуфиналите в европейски клубен турнир.

Преди почивката гостите от Украйна играеха много дефанзивно и Наполи обикаляше около наказателното им поле, до голяма степен без успех.

Лоренцо Инсиние можеше да вкара сензационен ранен гол, но далечният му изстрел от воле само облиза външната страна на близката греда. Инсиние бе в центъра на всичко интересно и шутира неточно след пас на Игуаин. Хосе Кайехон пък разочарова и на няколко пъти остана в засада през първата част.

Рафа Бенитес е печелил два пъти турнира с Валенсия през 2004-а и с Челси през 2013-а и неговите играчи му дадоха надежда, че може да стане първият мениджър, триумфирал в надпреварата с три различни отбора, с ранен гол в мрежата на Днипро.

Инсиние центрира от корнер в 50-ата минута, вратарят Бойко увисна и Давид Лопес с глава засече точно на първа греда за 1:0 с първия си гол въобще с екипа на Наполи след трансфера от Еспаньол.

Неаполитанците веднага усетиха слабост у съперника и натиснаха за втори гол, но нямаха шанс. Игуаин и Кайехон един след друг бяха на добри позиции в наказателното поле, но защитници им попречиха да вкарат.

Веднага след това Хамшик пусна отличен извеждащ пас за Игуаин, който остана очи в очи с Бойко и стражът успя да избие извън вратата с единия си крак.

Чеберячко изби точно преди Кайехон да засече прострелен пас на Игуаин пред вратата. Самият Игуаин се втурна в атака и стигна чак до вратаря, но Бойко отново се хвърли и успя да спаси.

Игауин свали перфектен пас зад защитата за Кайехон, испанецът обаче пак показа неточен мерник. Пропуските продължиха и Игуаин пак не успя да надиграе Бойко след извеждащ пас на Хамшик.

10 минути преди края нападателят на Днипро Никола Калинич бе сменен от Йехвен Селезньов и това се оказа златен ход за украинците. Артьом Федецки центрира остро към втора греда и там Селезнов изравни с първото си докосване. Телевизионните повторения показаха, че е имало засада на Селезньов, но съдиите не уважиха протестите на домакините – 1:1.

До края Наполи изпълни серия от корнери, но така и не стигна до нова чиста голова възможност, след като изпусна куп такива при 1:0 и Рафа Бенитес бе като попарен след ремито, което се получи. Реваншът е след седмица в Украйна.