3. Доминантен Манчестър Юнайтед се възползва от провала на Сити (ВИДЕО)

Доминантен Манчестър Юнайтед се възползва от провала на Сити (ВИДЕО)

Хората на Жозе Моуриньо натупаха затъналия Стоук

Манчестър Юнайтед победи Стоук Сити с 3:0 на Олд Трафорд в последен мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" показаха много добра игра и тотално надиграха затъналия си съперник, който бе воден от временен мениджър.

Бъдещият наставник на "грънчарите" Пол Ламбърт гледа от трибуните, само за да види колко работа има за вършене.

Юнайтед поведе още в деветата минута. Завръщащият се след контузия Антонио Валенсия получи пред наказателното поле, финтира и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл за 1:0.

В последствие Стивън Айрлънд от гостите имаше два добри шанса да стреля от добра позиция, но и в двата случая прати топката встрани.

В 38-та минута Юнайтед удари за втори път и отново с красиво попадение. Погба подаде на Марсиал и от границата на наказателното поле нападателят отправи фантастичен изстрел - 2:0.

В последната минута на първата част Давид Де Хея отново показа страхотен рефлекс. Той спаси брилянтно силен удар на Джердан Шакири и запази солидния аванс до полувремето.

Втората част започна в по-ниско темпо, но Юнайтед продължаваше да е по-активният отбор.

След час игра Марсиал пропусна да вкара втория си гол, след като прати топката във вратаря отблизо. Малко след това и Мата пропусна целта на два пъти от добри позиции.

В 66-а минута удар на Лукаку бе спасен от Бътланд, а при добавката топка се озова във вратата, но имаше вдигнат флаг за засада.

В 72-та минута все пак резултатът стана 3:0. Ромелу Лукаку получи с гръб към вратата от Марсиал и след добро обръщане отправи точен удар.

Най-добрата ситуация пред Стоук се откри за резервата Маме Бирам Диуф. Първият му изстрел бе спасен от Де Хея, а при добавката бившият играч на Мьолде прати топката встрани.

Победата намали разликата на Юнайтед от лидера Ман Сити на 12 точки и тимът вече има 50. Стоук остава 18-ти с 20 точки.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи