3. Два бързи гола на Гигс и Руни обезсмислиха реванша между Шалке и Юнайтед (видео)

„Червените дяволи” удариха „кралско-сините” на „Арена Ауф Шалке” пред 62 хиляди зрители

Английският колос Манчестър Юнайтед е почти сигурен финалист в тазгодишното издание на турнира Шампионска лига, след като в първия полуфинал днес се наложи над германския Шалке с 2:0. Срещата се игра на стадион „Арена Ауф Шалке”, а головете на Гигс и Руни през втората част, на практика обезсмислиха реванша на „Олд Трафорд”.

Англичаните бяха по-добрият отбор през целия мач, но само невероятните намеси на Нойер през първото полувреме спасиха Шалке от разгромна загуба.

Двубоят започна със силен натиск на „червените дяволи” и страхотни спасявания на Нойер след шутове на Руни и Парк. Последваха няколко атаки на „кралско-сините”, които обаче завършиха с неточни удари на Фарфан и Еду.

С течение на времето натискът на англичаните стана изключително силен, като опасните положения пред Нойер следваха едно след друго. Капитанът на немския тим обаче, показваше невероятна класа в случаите, когато трябваше да спасява мрежата си.

Най-деен в пропуските пред вратата на домакините бе Ернандес, който неведнъж бе разколебаван от стража на Шалке. Парк, Гигс и Фабио също изтърваха по няколко възможности, но до гол до края на полувремето не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също стартира с по-активна игра на гостите от Манчестър и нови невероятни спасявания на стража на Шалке. За германците пък Еду опита късмета си от далечна дистанция, но Ван дер Саар бе добре пласиран и спаси.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Руни овладя в пред наказателното поле и елегантно изведе Гигс зад гърба на отбраната, а уелсецът с хладнокръвен изстрел по земята изведе „червените дяволи” напред в резултата – 1:0.

Само 120 секунди по-късно англичаните нанесоха втори тежък удар на своя противник, след като Чичарито пусна хитър за Руни в наказателното поле, а англичанинът с идентичен изстрел като при първия гол удвои преднината на своите.

След този гол гостите намалиха оборотите и започнаха да разиграват спокойно в централната част на терена. Домакините пък изпитваха сериозни трудности, когато трябваше да дадат завършващия пас и се задоволяваха основно с удари от далечна дистанция, които обаче не затрудняваха кой знае колко Ван дер Саар.

В самия край на двубоя Евра излезе сам срещу Нойер и стреля по земя в левия крак, но кълбото премина на сантиметри от лявата греда на Шалке. До нови голове до края обаче не се стигна и така „червените дяволи” взеха комфортна преднина от две попадения преди реванша на „Олд Трафорд” след две седмици.

Шалке – Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Гигс 67’
0:2 Руни 69’

Състави
:

Шалке 04: Нойер, Сарпей (Ескудеро 72’), Метцелдер, Баумьохан (Клуге 53’), Учида, Пападопулос, Матип, Хурадо (Дракслер 82’), Фарфан, Еду, Раул

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Фабио, Фърдинанд, Видич, Евра, Парк (Скоулс 73’), Карик, Гигс, Валенсия, Ернандес (Андерсон 73’), Руни (Нани 83’)

Жълти картони: Метцелдер, Сарпей (Шалке); Фабио (Юнайтед)

Стадион: „Арена Ауф Шалке”, 62 000 зрители

Рефер:
Карлос Веласко Карбальо
Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи