3. Два гола на Ел Шарави донесоха първи успех за Милан на "Сан Сиро" (+ВИДЕО)

Два гола на Ел Шарави донесоха първи успех за Милан на "Сан Сиро" (+ВИДЕО)

Милан победи Каляри с 2:0, Кавани наниза хеттрик за 3:0 над Лацио, Наполи настигна Ювентус

Стефан Ел Шарави бе героят за Милан, като вкара и двата гола за „росонерите” срещу Каляри при 2:0 на „Сан Сиро”. Успехът бе първи за Милан у дома този сезон и изобщо за един от двата милански гранда на свой терен. Победата бе втора за Милан в 5 кръга от началото на сезона в Серия А.

„Фараона” показа какво може още в 7-ата минута, когато се измъкна от трима, но топката му избяга в последния момент. Сардинците, които загубиха служебно с 0:3 от Рома, отвърнаха с много неточен удар на Пиниля от удобна позиция.

Милан зарадва „Сан Сиро” в 16-ата минута. Рикардо Монтоливо разсече с пас отбраната, Ел Шарави избегна засадата и спокойно прати зад Агаци за 1:0. Попадението бе първо за Милан  у дома през сезона.

Пацини беше активен в атака, но на два пъти мерникът му изневери. Ибаро можеше да изравни, но колумбиецът стреля неточно, въпреки че се пребори с много мощ за кълбото.

Домакините нацелиха и греда в края на частта. Рикошет след удар на Ел Шарави прати топката в напречната греда, а Пацини не успя при добавката и Агаци успя да избие.

В началото на втората част сардинците доминираха, но не създаваха чисти голови положения. Конти центрира от пряк свободен удар, но Ибаро не успя да стреля точно в 62-ата минута.

Даниеле Конти обаче остави гостите с човек по-малко. Той удари с лакът Пацини при атака на Милан и получи втори жълт картон, което го прати преждевременно в съблекалнята.

Стефан Ел Шарави осигури трите точки за Милан в 82-ата минута и намали напрежението върху треньора Масимилиано Алгери.

Масимо Аброзини подаде за 19-годишния стрелец в наказателното поле, а Ел Шарави уверено простреля Агаци за 2:0.

В продължението Робиньо намери Кевин Констант, но младокът прати ужасяващо над гредата от чиста позиция.

Милан спечели първа победа у дома и се надява да сложи начало на нова успешна серия, която да върне тима в челото. Каляри остава в зоната на изпадащите с едва две точки.

Единсон Кавани вкара хеттрик и изпусна дузпа за убедителното 3:0 за Наполи срещу Лацио в една от сочените за дерби срещи на петия кръг на Серия А.

Миро Клозе се показа като истински спортсмен в 4-ата минута. Тогава той отклони центрира от корнер във вратата. Съдиите зачетоха гол, но след бурни протести на играчите на Наполи Клозе призна, че е добутал в мрежата с ръка и попадението бе отменено.

Единсон Кавани започна своята лекция в 19-ата минута. Уругваецът опита удар отдалеч, топката рикошира в Сиани и обърка Маркети, който не можа да спаси в долния далечен ъгъл – 1:0.

В 31-ата минута Паоло Канаваро изрита силно напред, Конко сбърка, Кавани се измъкна от линията на засадата и с мощен изстрел покачи на 2:0.

Кавани бе оставен спокойно да пробие до наказателното поле в 64-ата минута, заобиколи Маркети и резултатът стана 3:0. Резервата

Лоренцо Инсине спечели дузпа след това, но Кавани от бялата точка прати много над вратата.

С тази победа Наполи се изравни с Ювентус на върха, като двата тима имат по 13 точки с равна голова разлика 11:2.

Дженоа се добра до 1:1 с Парма на свой терен.

Две дузпи бяха нужни на "грифоните" за точката. Алесандро Лукарели изведе "дуковете" напред в 26-ата минута и Парма водеше на почивката.

Марко Бориело изпорти първата дузпа в 68-ата минута, но при втората в 88-ата не сгреши и донесе точка на Дженоа - 1:1.
НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ