3. Двама вратари на Наполи спряха Суонзи за мъчно 0:0 в Уелс (ВИДЕО)

Двама вратари на Наполи спряха Суонзи за мъчно 0:0 в Уелс (ВИДЕО)

Рафаел и Пепе Рейна спасиха отбора на Рафа Бенитес от загуба

Наполи с мъка изкопчи 0:0 като гост на Суонзи в първи 1/16-финал в Лига Европа. На „Либърти” „лебедите” бяха сякаш единственият отбор на терена, но така и не успяха да преодолеят вратаря Рафаел, който се контузи на почивката, и Пепе Рейна, заменил го през втората част.

Наполи започна своето приключение в Лига Европа, след като отпадна по голова разлика от Шампионска лига, финиширайки с равни точки с Арсенал и Борусия (Д).

Неаполитанците започнаха по-силно и Кайехон имаше добър шанс, но волето му мина близо до страничната греда. Вратарят Рафаел затвори ъгъла за Вилфред Бони пред другата врата.

Чико Флорес спря контра на Инлер с решителен шпагат, а Ашли Уилямс остана на чиста позиция след центриране от корнер, но с глава стреля неточно.

Рафаел изби с пръсти удар на Раутлидж и после направи още едно чудесно спасяване, когато Ранхел с глава бе на път да вкара след параболичен изстрел.

В края на частта вратаря контузи коляното си и получи медицинска помощ, а „лебедите” така и не можаха да открият резултата. На почивката

Рейна застана на вратата, а контузеният Рафаел бе заменен.

И след паузата отборът на Рафа Бенитес беше много плах и неубедителен.

Де Гузман центрира от пряк свободен удар, но Рейна изби удара с глава на Ашли Уилямс.

Шелви намери Раутлидж, който опита да завърти към далечния ъгъл, но испанският вратар отново отрази.

Суонзи продължи да натиска, но удар с глава на Бони мина много близо до гредата.

И до края Суонзи така и не стигна до този точен завършващ удар, който липсваше и Наполи си тръгна с нулево реми и добри изходни позиции за реванша.
Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)