3. Две резерви поведоха Севиля към шампионски обрат над Зенит (ВИДЕО)

Две резерви поведоха Севиля към шампионски обрат над Зенит (ВИДЕО)

Шампионите на Лига Евопа вече са непобедени в 34 поредни домакинства

Севиля продължи защитата на трофея си от Лига Европа с домакински успех над Зенит (Санкт Петербург).

Въпреки че изоставаха на почивката, андалусийци изиграха силно второ полувреме и успяха да спечелят с 2:1 срещата, като по този начин записаха 34 пореден мач без загуба вкъщи.

Мачът се игра пред 35 000 зрители на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и още от самото начало стана ясно, че гостите ще приемат играта в своята половина, като ще разчитат предимно на контраатаки.

През първото полувреме това решение на треньора им Андре Вияш-Боаш се оказа правилно, тъй като руснаците имаха по-чистите ситуации, макар че Севиля владееше топката повече.

Първият точен удар бе нанесен от Алекс Анюков и дойде в 16-ата минута, когато Аксел Витцел не можа да засече с глава, но топката остана в пеналта на домакините, а след изстрела на бранителя спря в ръцете на вратаря им.

Секунди след това Александър Риазанцев бе намерен на чудесна позиция, но с глава не можа да улучи вратата от непосредствена близост.

28-годишният нападател обаче се реабилитира за пропуска си в 29-ата минута, когато нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала с десния крак. Вратарят на домакините Рико успя да отрази, но топката пак попадна у Риазанцев и той я насочи неспасяемо в горния ъгъл с левачката – 1:0.

След попадението Зенит се прибра в защита и спокойно дочака почивката. Наставникът на Севиля извади Коке и след паузата пусна в игра Денис Суарес, което оказа благотворно влияние на момчетата му.

Те успяха да притиснат съперника и в 65-ата минута именно Суарес навърза почти цялата защита на гостите, след което стреля опасно, но Езекиел Гарай се намеси решително и спаси сигурен гол.

Малко след това и друга резерва – Карлос Бака, бе близо до попадение, но ударът му с глава по диагонала не намери целта.

В 70-ата минута отново Бака бе в пеналта, където продължи технично с пета, но Стефан М’Биа засече топката.

Логичното се случи в 73-ата минута, когато Алекс Видал центрира отлично и Бака с глава не остави шансове на вратаря – 1:1.

Севиля обаче не спря да атакува и в крайна сметка напълно заслужено стигна до гол, който бе и най-красивият в мача.

В 88-ата минута, след 21-вия ъглов удар на домакините се стигна до разбъркване и М’Биа с глава насочи топката към границата на наказателното поле, откъдето Денис Суарес я прати в мрежата със страхотно воле – 2:1.

При този резултат приключи и двубоят, а реваншът е след седмица в Русия.