3. Джерард и Суарес поведоха Ливърпул към рутинно 2:0 над Мелбърн (СНИМКИ+ВИДЕО)

Джерард и Суарес поведоха Ливърпул към рутинно 2:0 над Мелбърн (СНИМКИ+ВИДЕО)

95 000 по трибуните пяха "You'll never walk alone", Луис Суарес влезе като резерва и изработи втория гол в самия край

Ливърпул победи с 2:0 Мелбърн Виктъри в контрола, която е част от австралийското турне на мърсисайдци. Капитанът Стивън Джерард откри резултата в 32-ата минута, а в последната секунда на мача  Яго Аспас вкара втори гол след пас на Суарес, който му поднесе на празна врата.

95 000 зрители на стадиона в Мелбърн пееха „You’ll never walk alone” преди началото на мача, а Ливърпул се чувстваше като у дома си.

Голямата новина преди мача беше, че Луис Суарес е сред резервите, а Брендън Роджърс обеща да го пусне да поиграе. Тази сутрин стана ясно, че „червените” са отказали оферта от Арсенал на стойност 40 млн. паунда за уругваеца.

Мачът като цяло не бе нещо особено, а Ливърпул контролираше двубоя, без да се напряга.

Рахим Стърлинг стреля над вратата, а Джерард насочи удар в ръцете на вратаря Коу.

В 31-ата минута Джо Алън пусна пас в коридор, Стивън Джерард на скорост засече без проблеми и насочи ниско в долния десен ъгъл за 1:0.

Джордан Ибе проби отлично и накара вратаря Коу да избие центрирането му, но Джерард не успя да направи успешна добавка.

И втората част не впечатли, а Стърлинг опита атрактивен удар в 59-ата минута, който Коу успя да спаси на близката греда.

В средата на полувремето Брендън Роджърс направи доста смени, а Луис Суарес също се появи в игра на мястото на Фабио Борини.

Мачът съвсем заспа в края, но остана време за втори гол. Удар на Аспас бе спасен от австралийския вратар в последната втора минута на добавеното време, но след късо изпълнение на корнера Луис Суарес финтира, стигна аутлинията и пусна успоредно на голлинията, където от 3-4 метра Яго Аспас лесно засече на празна врата за 2:0.

Следващата контрола на Ливърпул е в неделя срещу Тайланд.