3. Еден Азар изстреля Челси към победен старт /видео+снимки/

Еден Азар изстреля Челси към победен старт /видео+снимки/

Белгиецът направи впечатляващ дебют и изработи двата гола за 2:0 над Уигън на "DW"

Европейският шампион Челси записа победен старт на новата кампания във Висшата лига на Англия. Лондончани надвиха Уигън на „DW” след два гола на Бранислав Иванович и Франк Лампард от дузпа в рамките на първите 6 минути от мача.

Великолепен дебют за Челси като титуляр направи Еден Азар. Белгийската звезда асистира на Иванович за първия гол и спечели дузпата за втория.

Роберто Ди Матео заложи на Азар като титуляр по дясното крило, отляво действаше Хуан Мата, а на върха на атаката беше друг европейски шампион с Испания  - Фернандо Торес. Младият бразилец Оскар остана резерва, но замени Еден Азар през втората част.

На практика Челси спечели мача в рамките на началните 6 минути.

С първата си опасна атака гостите поведоха. При една контраатака по учебник Еден Азар получи около центъра, завъртя се и финтира своя пазач, пусна перфектен пас за включилия се в атака Бранислав Иванович, а сърбинът се разписа в близкия ъгъл на Ал Хабси за 0:1.

Любопитно е, че Бранислав Иванович получи червен картон за „Къмюнити шийлд” срещу Манчестър Сити, но ФА не счита този двубой за официален и затова той имаше право да играе срещу Уигън.

Еден Азар изработи много бързо още един гол за Челси. Със серия от финтове белгиецът стигна до наказателното поле отдясно, чукна си към аутлинията, но бе съборен от невнимателно влизане на новото попълнение на Уигън Иван Рамис и съдията Майкъл Джоунс свири дузпа.

Зад топката застана щатният изпълнител Франк Лампард, който стреля силно под плонжа на Ал Хабси и макар стражът да бе близо до спасяване резултатът стана 0:2.

След двете ранни попадения Челси преотстъпи инициативата на Уигън и зачака на контра.

Домакините играеха агресивно, но в атака Франко Ди Санто и Виктор Моузес не успяваха да нанесат удар, който да матира Петър Чех.

В края на първата част статистиката сочеше, че Уигън е владял кълбото през по-голяма част от времето, но това не помогна.

През втората част Челси остана компактно прибран в защита, но не можа да отбележи още голове.

В 64-ата минута Оскар направи дебют за Челси, като замени звездата на мача Еден Азар.

Мениджърът на Уигън Роберто Мартинес пусна Аруна Коне и Жорди Гомес, които раздвижиха атаката, но пропуските пред Чех така и не се превръщаха в попадения.

Удар на Торес бе изчистен от голлинията, а Оскар стреля опасно до гредата по диагонала.

За Уигън Жорди Гомес засече ужасно с глава центриране на Фигероа, което го изведе сам срещу Петър Чех.

5 минути преди края Жорди Гомес с атрактивна задна ножица можеше да върне домакините в мача, но нямаше късмет и топката мина встрани.

В самия край Оскар и Иванович направиха двойно подаване отдясно, сърбинът реши да търси Торес, но и той, и Хуан Мата се разминаха.

Така Челси тръгна с чиста победа 2:0 като гост на Уигън, а Ди Матео има още работа по сработването на новите попълнения със състава.

Уигън - Челси 0:2
0:1 2' Иванович
0:1 6' Лампард  (дузпа)