3. Ето'о и Милито донесоха 7-а купа на Италия за Интер след 3:1 над Палермо (видео)

Шампионът Интер успешно защити титлата си в турнира за купата на Италия, след като във финала се наложи с 3:1 над тима на Палермо, отстранил на полуфиналите кръвния враг на "нерадзурите" - Милан.

Шампионът Интер успешно защити титлата си в турнира за купата на Италия, след като във финала се наложи с 3:1 над тима на Палермо, отстранил на полуфиналите кръвния враг на "нерадзурите" - Милан. Срещата се игра на стадион "Олимпико", където Ето'о даде преднина от два гола на своите в 26-ата и 77-ата минути. В 87-ата Мунос върна сицилианците в мача, а крайното 3:1 оформи Милито 92-ата минута.

Това бе 7-а титла за миланския гранд от този турнир, с което той се нарежда на 3-о място по този показател във вечната ранглиста. Лидери са Ювентус и Рома с по 9 трофея. Това бе и първа титла в кариерата на Леонардо като треньор, след празния му сезон с Милан миналата година.

Двубоят започна равностойно, като в първите 15 минути никой от двата отбора не успяваше да установи превес или да застраши вратата на другия. Първото чисто положение дойде в 17-ата минута, когато Пасторе бе изведен очи в очи със Сезар, но бразилецът показа страхотен рефлекс при удара аржентинеца и изби в корнер.

Само 2 минути по-късно пред Пасторе се откри нов хубав шанс, ала силният му изстрел от границата на пеналта прелетя малко над вратата на символичните домакини.

Така се стигна до 26-ата минута, когато при първата си по-сериозна атака Интер излезе напред в резултата. Тогава Мота намери Снайдер в предни позиции, холандецът изведе Ето'о на левия фланг, който нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала препарира Сиригу за 1:0.

След гола сицилианците продължиха да натискат и в 34-ата минута бяха много близо до изравняване. Тогава в наказателното поле на "нерадзурите" се заформи меле, в което удари на Касани и Ернандес бяха блокирани от играчи на Интер, а накрая изстрелът на Пасторе бе уловен от стража на миланския гранд.

След това положение темпото на игра спадна и до края на полувремето нови голове нямаше. Така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за защитаващия титлата си шампион.

Втората част стартира със силен натиск на Палермо и опасен удар на Балцарети бе спасен от Жулио Сезар. В 51-ата минута пък Лусио се намеси решително, избивайки топката пред крака на връхлитащия Ернандес.

По-добрата игра на Палермо продължаваше, но пропуските пред Сезар следваха един след друг, а гол във вратата му така и не падаше. Така дойде 77-ата минута, когато Снайдер получи в центъра, след което изведе Ето'о зад отбраната на символичните гости, камерунецът напредна и отново с изстрел по диагонала направи безпомощен Сиригу за 2:0.

Възпитаниците на Делио Роси обаче не се отказаха да търсят промяна на статуквото и стигнаха до попадение на надеждата в 88-ата минута, когато Мунос се разписа, след като засече с глава центриране от корнер.

Само няколко секунди по-късно обаче, Мунос се превърна в антигерой, след като фаулира грубо Ето'о и получи втори жълт картон.

В даденото от рефера продължение пък, Пандев проби мощно отдясно и навлезе дълбоко в наказателното поле, след което върна към границата на наказателното поле, където Милито засече за крайното 3:1.

Така мечтата на Палермо да спечели купата на Италия рухна, докато Интер я завоюва за цели 7-и път в историята на надпреварата.

Интер – Палермо 3:1
1:0 Ето'о – 26'
2:0 Ето'о – 77'
2:1 Мунос – 87'
3:1 Милито - 90+2

Интер: Сезар, Киву, Ранокиа, Лусио, Нагатомо, Мота (Марига 83'), Станкович, Санети, Снайдер (Милито 88'), Ето'о, Пацини (Пандев 61');

Палермо: Сиригу, Балцарети, Гойан (Кароцери 24') , Мунос, Касани, Пасторе, Иличич, Ернандес, Ночерино, Акуа (Миколи 55'), Милиакио;