3. Евертън изпревари Ливърпул (ВИДЕО)

Евертън изпревари Ливърпул (ВИДЕО)

Рос Баркли си подари страхотен гол за рождения ден и поведе „карамелите” към успех над К.П.Р.

Евертън записа първи успех в английската Висша лига от края на миналия месец, след като успя да надвие като домакин Куинс Парк Рйнджърс с 3:1 в последната среща от XVI кръг на Премиършип.

„Карамелите” решиха всичко още преди почивката, макар че не запонаха двубоя на „Гудисън Парк” по най-добрия начин.

В 33-ата минута обаче Рос Баркли показа защо е сочен за един от най-големите таланти на Острова. Младокът, който навърши 21 години точно 10 дни преди мача, си направи чудесен подарък за рождения ден.

Той осъществи двойно подаване с Ромелу Лукаку и от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата, пазена от Роб Грийн.

Така Баркли се разписа за първи път този сезон, а в 43-ата минута Кевин Миралас вкара третото си попадение през кампанията. Белгийският национал изпълни пряк-свободен удар, след което се получи рикошет и топката спря в мрежата на гостите – 2:0.

При този резултат дойде и паузата, а малко след нея Евертън стигна до класическа преднина.

В 53-ата минута лондончани сътвориха истинска комедия от грешки, тъй като първо Роб Грийн не можа да изчисти добре топката.

После пък тя попадна у Ричард Дън, а той опита да я спре, но вместо това я загуби. Последва центриране на Макгийди към непокрития на далечната греда Стивън Нейсмит и удар с глава в обратния ъгъл – 3:0.

Почетното попадение за хората на Хари Реднап бе дело на резервата Боби Замора и падна след добавка в 80-ата минута.

В самия край пък Кевин Миралас от домакините получи травма и бе заменен принудително.

След успеха си Евертън измести градския съперник Ливърпул от десетото място в класирането. Двата тима имат по 21 точки, но „карамелите” са с по-добра голова разлика. Куйнс Парк Рейнджърс пък отново е сред изпадащите, с едва 14 точки то 16 мача.