3. Фиорентина надхитри Тотнъм и е на 1/8-финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фиорентина надхитри Тотнъм и е на 1/8-финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мохамед Сала отбеляза третия си гол в пет мача за "виолетовите"

Отборът на Фиорентина си осигури място на 1/8-финалите на Лига Европа, след като победи Тотнъм с 2:0 в реванша на „Артемио Франки”. Първият двубой завърши при равенство 1:1.

И двата гола за „виолетовите” паднаха през втората част след грешки на гостите. Марио Гомес откри резултата в 54-тата минута, а крайното 2:0
оформи Мохамед Сала.

Двубоят не започна добре за гостите, след като Фернандес получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място се появи Акуилани.

Тотнъм игра по-добре през цялата първа част, но така и не успя да вземе аванс. Роберто Солдадо направи най-големия пропуск за първите 45 минути. Испанският нападател бе изведен сам срещу Нето, но вместо да стреля реши да подава към Шадли. Пасът му обаче бе изключително слаб и стражът на „виолетовите” улови топката.

Малко след началото на втората част Бадел се възползва от една грешка на Тотнъм в средата на терена и изведе Гомес сам срещу Лорис. Нападателят на „виолетовите” остана спокоен и мушна топката между краката на френския вратар. Малко по-късно Сала също пробва да направи мрежичка, но този път Лорис спаси.

В 71-вата минута все пак Сала се разписа. След двойно подаване с Гомес, Вертонген сбърка, египтянинът се възползва от грешката му и отблизо разстреля Лорис за крайното 2:0.

Това е третият гол в пет за Мохамед Сала, след като пристигна във Фиорентина . Египтянинът се разписа едва на два пъти в 19 мача за лондончани.

Така, „виолетовите” се класираха за 1/8-финалите на турнира, а за Тотнъм предстои нов тест още в неделя, когато се изправя срещу Челси във финала за Купата на лигата.