3. Фиорентина победи Днипро за първото място в група „Е” (ВИДЕО)

Фиорентина победи Днипро за първото място в група „Е” (ВИДЕО)

Куадрадо се отчете с гол и асистенция

Отборът на Фиорентина победи с 2:1 гостуващия Днипро Днипропетровск и спечели битката за първото място в група „Е”. „Виолетовите” имаха точка аванс  последния двубой от груповата фаза на Лига Европа, като и двата тима вече си бяха осигурили класирането напред.

Гостите взеха ранен аванс още в 13-ата минута. След бърза атака по лявото крило Коноплянка тръгна на двойно подаване с Ротан, след което полузащитникът на Днипро матира стража на домакините с красив диагонален удар.

„Виолетовите” обаче изравниха още преди почивката. В 42-рата минута, след центриране отдясно на Куадрадо, Хоакин засече топката на втора греда и с глава запази шансовете на Фиорентина.

Италианците решиха всичко в средата на втората част. Авторът на асистенцията за изравнителното попадение Куадрадо донесе победата на тима си с дори по-красив удар от този на Коноплянка. 11-ката на Фиорентина пое топката отляво на вратата на Фиорентина, напредна и стреля от около 20 метра точно в долния десен ъгъл на Бойко.