3. Фрайбург напусна Лига Европа след 0:2 срещу Севиля (ВИДЕО)

Фрайбург напусна Лига Европа след 0:2 срещу Севиля (ВИДЕО)

Слован Либерец би Ещорил като гост и е на 1/16 финал (ВИДЕО)

Немският Фрайбург се сбогува с турнира Лига Европа, след като днес загуби последната среща от своята група "H" с 0:2 от Севиля. Двубоят се игра на стадион "Маге Солар".

Като цяло двубоят не бе особено интересен, въпреки че имаше някои вълнуващи моменти пред двете врати.

Още в 3-та минута Крмас пропусна отличен шанс да изведе домакините напред в резултата, след като засече странично хвърляне, но вратарят на испанците спаси.

Гостите отговориха с опасен шут от дистанция на Ракитич, който обаче не намери целта. В 26-ата минута пък, Мехмеди от домакините опита късмета си от подобно положение, ала неговият шут бе спасен от Варас.

Така дойде 40-ата минута, когато Висенте де ла Фуенте откри резултата в полза на Севиля с удар от непосредствена близост.

През втората част нещата на терена се раздвижиха, а домакините опитаха да обърнат нещата в своя полза.

След пропуски на Фернандес, Керк и Гинтер обаче, дойде даденото от рефера продължение, когато гостите сложиха точка на спора. Тогава Русеску овладя около точката на дузпата и с десния крак оформи крайното 2:0 за Севиля.

В другия мач от тази група "H" Слован Либерец направи нужното, за да изхвърли Фрайбург от турнира и да продължи на елиминациите, надигравайки с 2:1 като гост Ещорил.

Сурал откри резултата в полза на Слован в 18-ата минута, а Рабушич удвои в 70-ата. Почетният гол за Ещорил пък бе дело на Себа в 82-ата минута.

След последните изиграни мачове в групата на 1-о място остава Севиля с 12-точки, следвана от Слован, който пък е с 9. 3-и е Фрайбург с 6 точки, а последен Ещорил с 3.