3. Гол и асистенция на Санчес пратиха Арсенал в четвъртия кръг на ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Носителят на трофея победи Хъл Сити с 2:0 на „Емирейтс”

Алексис Санчес отново бе най-добрия играч за Арсенал при домакинството на „артилеристите” на Хъл Сити в третия кръг от турнира ФА Къп. Тимът на Арсен Венгер спечели с 2:0, като Санчес се отчете с гол и асистенция.

„Топчиите” обаче можеха да си направят двубоя труден още в самото начало. Франсис Куклен влезе брутално в краката на Стивън Куин, но Робърт Мадли дори не показа картон на френския бранител.

В 20-ата минута Арсенал поведе. Алексис Санчес центрира от корнер, Пер Мертезакер надскочи всички и с глава откри резултата.

След това попадение срещата „умря”. Нито Хъл имаха кой знае какви шансове за изравняване на резултата, нито „топчиите” създаваха нови интересни ситуации пред Харпър.

Без да се напрягат „артилеристите” стигнаха до втори гол осем минути преди края. Санти Касорла намери Санчес в дъгата, той се обърна направи една крача и от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Харпър за крайното 2:0.

Две минути преди края на редовното време Куклен си позволи ново влизане с двата крака напред, като и този път не видя червения цвят на картона, но поне декориран в жълто.