3. Грахчето приседна на „лебедите”, Бербо не игра (видео)

Грахчето приседна на „лебедите”, Бербо не игра (видео)

Плах Юнайтед едвам измъкна трите точки от стадион „Либърти”

Шампионът Манчестър Юнайтед направи важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Суонзи. Срещата се игра на стадион „Либърти” и бе от програмата на 12-ия кръг на английската Висша лига.

Българският нападател Димитър Бербатов за пореден път започна като резерва за своите, като въобще не се появи на терена.

Единственият гол в мача пък бе дело на Хавиер Ернандес в 11-ата минута, като това бе гол номер 1800 за „червените дяволи” под ръководството на живата легенда сър Алекс Фъргюсън.

Tова бе първа победа за Юнайтед като гост на Суонзи в историята, като до момента шампионите бяха инкасирали 6 поражения и 2 равенства на стадион "Либърти".

Като цяло обаче, двубоят не бе никак атрактивен, като в началните минути гостите започнаха по-добре, но пропуск направи Рууни.

Така дойде 11-ата минута, когато Гигс получи топката отляво след грешка на бранител на „лебедите”, напредна, след което подаде за Чичарито, който отблизо не сбърка за 1:0.

След гола Суонзи вдигна оборотите и на свой ред започна да притеснява вратаря на Юнайтед. В 21-ата минута Синклеър пропусна невероятна възможност да изравни, след като получи сам пред опразнената врата, но не можа да засече топката от воле и тя му бе отнета.

До края на полувремето „червените дяволи” убиха темпото на двубоя и не позволиха противника да застраши повече Давид де Хеа.

През втората част картинката на терена не се промени кой знае колко, гостите владееха повече топката, но така и не можеха да измислят нищо интересно в предни позиции.

„Лебедите” пък продължаваха да опитват да изравнят чрез атаки по двете крила, откъдето следваха  центрирания към нападателите. В 53-ата минута Монк засече с глава центриране от корнер, но Неманя Видич изчисти пред голлинията.

Постепенно, домакините се умориха и в последните десетина минути „червените дяволи” вдигнаха оборотите, като на няколко пъти можеха да вкарат втори гол във вратата на Ворм. Рууни и Нани обаче изтърваха по една възможност, а в 90-ата минута страхотен пробив на Джоунс по десния фланг, завърши с кинжален удар по диагонала, който обаче срещна дясната греда.

До края на двубоя нов гол не падна и така Юнайтед се наложи над новака Суонзи с минималното 1:0.

След успеха „червените дяволи” остават на 2-о място във временното класиране с актив от 29 точки, на 5 зад лидера Манчестър Сити. Домакините пък са 13-и с 13 пункта, на 4 от зоната на изпадащите.