3. Хеттрик на Лукаку донесе разгромна победа на Евертън (ВИДЕО)

Хеттрик на Лукаку донесе разгромна победа на Евертън (ВИДЕО)

„Карамелите” отнесоха с 4:1 като гости Йънг Бойс

Евертън може да се чувства участник в 1/8-финалите на турнира Лига Европа, след като отборът от Висшата лига се разправи като гост с Йънг Бойс. „Карамелите” се поздравиха с убедителното 4:1, а в основата на този успех бе младият белгийски нападател Ромелу Лукаку, който се отличи с хеттрик. Шеймъс Коулмън също бе точен в швейцарската врата. Гийом Оаро бе точен за Йънг Бойс.

Бившият нападател на Пари Сен Жермен Оаро изведе швейцарците напред с гол в 10-ата минута с красив удар пред дъгата на наказателното поле, но още през първото полувреме "карамелите" обърнаха резултата в своя полза. Първо белгийският нападател Ромелу Лукаку изравни в 24-ата минута, а в 28-ата Шеймъс Коулмън бе точен за 1:2, изпращайки топката в мрежата от самата голлиния. В 39-ата минута Лукаку реализира второто си попадение в двубоя и „червените” вече имаха пълен контрол върху нещата.

"Десетката" на "карамелите" обаче не спря дотук и в 58-ата минута оформи своя хеттрик за 1:4, след като изскочи очи в очи с вратаря и го преодоля.

Евертън  се наложи да доиграе двубоя с човек по-малко, след като в 63-ата минута Джон Стоунс получи директен червен картон за нарушение, което доведе до дузпа в полза на Йънг Бойс. Тим Хауърд обаче спаси удара на Оаро от бялата точка и резултатът остана непроменен до края на двубоя.