3. Хеттрик на Пацини донесе първа победа на Милан в Серия "А"

Хеттрик на Пацини донесе първа победа на Милан в Серия "А"

„Росонерите” победиха с 3:1 Болоня като гост

Милан постигна първата си победа за сезона в Серия "А", след като спечели с 3:1 визитата си на Болоня от втория кръг на италианския шампионат.

И трите попадения за „росонерите” реализира новото попълнение Джампаоло Пацини, а дебют за миланския гранд направи и друга лятна покупка – Найджъл Де Йонг, който се появи като резерва на мястото на Рикардо Монтоливо.

Милан наложи териториален натиск от самото начало на срещата, ала трудно създаваше чисти голови възможности. В 16-ата минута момчетата на Масимилиано Алегри получиха правото да изпълнят дузпа, след като Джампаоло Пацини се измъкна от защитата на Болоня и бе задържан за фланелката, след което атрактивно се строполи на земята и реферът посочи бялата точка. Самият Пацини се нагърби с изпълнението на наказателния удар и със силен шут в долния ъгъл вкара първия си гол с екипа на "росонерите".

След попадението Болоня изравни играта и Диаманти имаше възможност да възстанови статуквото на два пъти, но не успя. Все пак, три минути преди паузата именно Диаманти бе съборен в наказателното поле на Милан от Антонио Ночерино и Болоня също получи дузпа, която потърпевшият превърна в гол – 1:1. При този резултат дойде и почивката, а след нея домакините заиграха още по-силно и само липсата на концентрация пред гола ги лиши от заслужена преднина.

Така се стигна до 77-ата минута, в която стражът на тима Федерико Алярди сгреши фатално и подари топката на Пацини, който без затруднения направи 2:1, а в 85-ата минута оформи своя хеттрик и крайното 3:1 след добавка. Така Милан взе първите си три точки за сезона и вече заема 10-ата в класирането, а Болоня е на 19-о място след две поредни загуби.