3. Хеттрик на Шюрле изстреля Челси с 4 точки пред Арсенал (ВИДЕО)

Хеттрик на Шюрле изстреля Челси с 4 точки пред Арсенал (ВИДЕО)

"Сините" взеха дербито с Фулъм с 3:1 на "Крейвън котидж", макар да не показаха най-добрата си игра

Хеттрик на Андре Шюрле осигури победа на Челси с 3:1 срещу Фулъм на „Крейвън котидж” в лондонското дерби от 28-ия кръг на Висшата лига. Така отборът на Жозе Моуриньо се откъсна на 4 точки пред Арсенал, който по същото време загуби с 0:1 гостуването на Стоук Сити.

Торес започна отново в атака за Челси след гола в мрежата на Галатасарай през седмицата. Моуриньо направи две промени като включи Матич и Оскар на местата на Лампард и Вилиян.

Но първата част не донесе никакви положителни емоции за Специалния. Фулъм играеше вдъхновено и в големи периоди от първата част бе по-активният отбор на терена.

Стекеленбург на два пъти игра много рисковано, но Челси не се възползва от лошата игра с крака на вратаря.

Бреде Хангеланд се контузи и беше заменен от Бърн в защитата на „котиджърс”.

Но „сините” поведоха 7 минути след почивката и то точно когато Фулъм играеше много по-добре. Защитата на Фулъм се бе изтеглила прекалено близо до центъра, Азар пусна за Шюрле, който с лекота надигра Бърн и простреля Стекелнбург за 1:0.

Голът смути домакините и Азар елиминира Паркър на фланга, но Торес с глава засече центрирането право в тялото на Ричардсън.

Увереността на Челси растеше от минута на минута и в 65-ата Азар надигра Хейтинга, изчака включването на Шюрле в наказателното поле и намери германеца, който пак прати зад вратаря за 2:0.

Само 4 минути по-късно всичко бе решено. Торес пребори Бърн във въздуха и подаде на Шюрле, който с лекота покачи на 3:0 и оформи своя хеттрик.

Фулъм намери сили за почетен гол. Холтби центрира от корнер, „сините” не се справиха и Хейтинга се протегна, за да намали на 3:1 в 74-ата минута.

До края Челси се прибра в своята половина и рутинно задържа комфортната си преднина.

Челси има 63 точки на върха, Арсенал остана с 59 на второ място, а Манчестър Сити е трети с 57 и два мача по-малко.