3. Хидинк започна с хикс при повторния си дебют начело на Челси (ВИДЕО)

Хидинк започна с хикс при повторния си дебют начело на Челси (ВИДЕО)

"Сините" направиха 2:2 с Уотфорд на "Стамфорд бридж", Оскар изпуска дузпа

Челси записа равенство 2:2 в домакинския мач с Уотфорд при повторния дебют на  Гуус Хидинк начело на "сините”. Домакините откриха в 32-ата минута чрез Коща, но Дийни върна равенството девет минути по-късно. Игало изведе напред своя тим в 56-ата, а отново Коща бе точен за крайното 2:2. Оскар пропусна да донесе трите точки на своя отбор, изпускайки дузпа в 80-ата минута.

През първия половин час от двубоя на „Стамфорд бридж” играта бе равностойна, като домакините владееха повече топката в първите минути, но не застрашиха сериозно вратата на „стършелите”, които се справяха отлично в дефанзивен план.

В 32-ата минута при центриране от корнер Кейхил свали топката на Диего Коща, който бързо се извъртя и насочи точно топката в мрежата на Уотфорд за 1:0.

Пред Уотфорд се откри добра възможност да върне попадението в 41-ата минута, но след удар от фаул на Хурадо топката бе отклонена в корнер. При последвалото центриране Матич игра с ръка и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Дийни.

След почивката Уотфорд намери по-бързо своя ритъм и в 56-ата минута „стършелите” поведоха в резултата с немалка доза късмет. Игало получи отляво, поведе си в наказателното поле и стреля, топката се отклони в крака на Кейхил и заблуди белгийския страж на „сините”.

Отново Коща бе точен девет минути по-късно, възстановявайки равенството. Вилиан намери нападателя със страхотен диагонален пас, Коща остана сам срещу Гомес и не сгреши за 2:2.

В 78-ата минута Азар бе подкосен в наказателното поле от Берами, за което главният рефер отсъди дузпа. Точка на спора можеше да постави Оскар, но в момента на удара от бялата точка бразилецът се подхлъзна и прати топката над вратата.

Във финалните минути Челси се хвърли в атака, но резултатът остана непроменен и двата тима си поделиха по точка.

Резултати от всички играни двубои вижтеТУК!

Видео от всички мачове може да видите ТУК!