3. Хофе спаси точката срещу Борусия (М) след шега на съдбата

Хофе спаси точката срещу Борусия (М) след шега на съдбата

Хофе и Борусия завършиха 2:2, Карлос Едуардо изравни в 89-ата след дузпа

Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах) не излъчиха победител в двубоя си от 23-я кръг на немската Бундеслига. Срещата завърши при резултат 2:2, който ще бъде запомнен с ироничния начин, по който бе оформен в 89-ата минута. Гостите от Мьонхенгладбах поведоха с 1:0 от дузпа в 31-ата минута. Тогава бранителят Нилсон игра с ръка, а наказателният удар реализира Филип Демс. След като изоставаше с 1:2 в края на втората част Хофенхайм също получи правото да изпълни удар от бялата точка. За дузпата отговорност пое голмайсторът Демс, който също игра с ръка в наказателното си поле. Така Карлос Едуардо донесе една точка в двубоя срещу Борусия в 89-ата минута.

Домакините започнаха срещата по-силно и първата реална възможност за гол пред вратата на Логан Бейли дойде в 23-ата минута. Нахлуващият Ведад Ибишевич загуби топката в двубой с Данте. Кълбото попадна в Карлос Едуардо, който успя да нанесе удар. Вратарят на гостите показа завиден рефлекс, избивайки с крак в ъглов удар. Хофенхайм продължаваше да контролира успешно двубоя до 31-ата му минута, когато при нелепа игра с ръка в наказателното поле централният защитник на Хофе Пер Нилсон подари дузпа на „жребчетата”. Белгиецът Филип Демс застана зад топката и след като предвиди правилно плонжа на Тимо Хилдебранд запрати топката в противоположния десен ъгъл за 1:0.
След попадението играта на двата отбора стана далеч по-отворена. Това се оказа в полза тима на Борусия, който увеличи преднината си непосредствено след почивката. Нападателят Роберто Колаути покачи за 2:0 в 51-ата минута. Десният бек Тобиас Левелс центрира от крайната линия, в наказателното поле таранът Бобадила върна към своя партньор Колаути. От непосредствена близост „девятката” се разписа за петото си попадение в рамките на кампанията.

Вторият гол не отказа играчите на Хофенхайм, които се впуснаха в търсене на попадения. В 69-ата минута късметът все пак се усмихна на домакините. Голмайсторът на домакините Ведад Ибишевич намали пасива с един гол. Демба Ба отмъкна топката от Левелс и подаде към Карлос Едуардо. Той напредна и продължи към Ибишевич, който от пет метра прониза вратата на Логан Бейли.

Няколко минути по-късно Хофе пропиля още една добра възможност да отбележи, след като при разбъркване на границата на полето Майкусел стреля, но право в Данте, който изчисти от гол линията. Само няколко игрови момента след това Майкъл Брадли пък можеше да реши мача в полза на гостите, но не се възползва успешно от положение срещу Хилдебранд.

Съдбата обаче се намеси по изключително комичен начин в края на срещата. С голяма доза ирония авторът на първия гол за Борусия Филип Демс бе санкциониран за игра с ръка в собствения си пеналт. Карлос Едуардо се нагърби със задачата да спаси точката на „Райн-Некар Арена”. Той го стори безкомпромисно със силен удар в десния ъгъл. Бейли нямаше шанс и резултатът бе изравнен в 89-ата минута.

След 23-я кръг Хофенхайм и Борусия са равен актив от по 29 точки в средата на таблицата, заемайки девето и десето място съответно.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ