3. И Барса може като Реал, обърна Севиля - 2:1 (ВИДЕО)

И Барса може като Реал, обърна Севиля - 2:1 (ВИДЕО)

Лео Меси вкара в 15-ти пореден мач в Примера, каталунците са с 15 точки преднина на върха

Барселона показа, че каквото го може Реал Мадрид, същото могат и каталунците. По примера на „белия балет”, Барса губеше с 0:1 от Севиля на почивката, но с два бързи гола след паузата на Давид Вия и Меси обърна мача, за да спечели с 2:1 в 25-ия кръг на Ла Лига.

Успехът даде преднина от 15 точки на Барса пред втория в класирането Атлетико Мадрид. Така каталунците спряха в зародиш слуховете, че са в криза след загубата от Милан с 0:2 в Шампионската лига.

Мачът на „Ноу Камп” бе под номер 150 за Жерар Пике в Примера. Барса се настани в половината на съперника, но Фацио изби първия опасен шут, а Тиаго не получи дузпа, въпреки своите протести.

Валдес се наслади на спокойна вечер и първата му намеса дойде чак в 18-ата минута, когато спокойно се намеси при остро центиране.

Пред вратата на Бето беше по-горещо, но първо удар на Алвеш се отклони в корнер, а после стражът спаси шут на Меси с десния крак.

Севиля се бранеше подредено и използва рядък шанс, за да поведе точно преди почивката. Коке овладя пас на Ракитич, центрира добре и на дузпата бившият юноша на Барса – Ботиа наказа родния си клуб с глава в левия ъгъл – 0:1 след 42 минути.

Иниеста правеше невероятни неща на „Ноу Камп”, но въпреки три негови магически отигравания Барса губеше на почивката.

На полувремето Тейо замени Алексис Санчес и това доведе до много повече скорост в атаките по фланга.

Вия поиска дузпа в 49-ата минута, но „блаугранас” стигна до бърз обрат в рамките на 8 минути.

Изравнителният гол не дойде след много сложна комбинация, а по-опростено. Дани Алвеш получи отдясно, центрира добре и Давид Вия с глава не остави шанс на Бето – 1:1 в 52-ата минута.

След час игра Меси пусна за Тейо на левия фланг, Тейо му върна веднага с пас между бранителите и аржентинецът спокойно намери десния долен ъгъл за 2:1. Това бе 15-ти пореден мач на Барселона в Ла Лига, в който Меси се разписва, като този рекорд още преди няколко кръга бе счупен от Бълхата, но той продължава да поставя свои стандарти във футбола. Това бе и негов 38-и гол в 25-ия му мач през сезона...

Севиля имаше късмет в 64-ата минута, защото вратарят Бето игра с ръка извън наказателното поле, но бурните жестове на Дани Алвеш не промениха решението на реферите, че няма нищо нередно.

Кръв се появи по ръката на Меси след сблъсък с Хесус Навас, но нямаше нищо сериозно и той продължи игра.

Гостите от Севиля се активизираха. Ракитич стреля в аут от добра позиция, а Валдес изби в корнер изстрел на Ману дел Морал.

Валдес излезе напред, но Негредо не намери очертанията на опразнената врата.

В заключителните секунди Тейо беше сам след добра атака, но прати много над целта и победата на Барса остана с резултат 2:1.

Барселона е лидер с 68 точки, с цели 15 пред втория Атлетико Мадрид. Севиля е 11-ти с 32.