3. Играхме като шампиони в Лондон, отсече Фъргюсън

Играхме като шампиони в Лондон, отсече Фъргюсън

„Не се предадохме нито за миг и заслужавахме победата, Вида е щастливец, че не бе изгонен”, коментира шотландският наставник на Юнайтед след обрата и успеха с 4:2 над Уест Хем

Старши треньорът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън бе видимо доволен от постигнатия успех с 4:2 след обрат от 0:2 над Уест Хем при визитата на „червените дяволи” в Лондон, с която стартира серията от 7 мача в рамките на 22 дни за английските вицешампиони.

Специалистът не води своите от резервната скамейка, тъй като изтърпя втория от общо петте си мача наказание заради коментарите си по адрес на реферите, но на почивката предприе рискован ход, заменяйки крайния бранител Патрис Евра с нападателя Хавиер Ернандес, а това се оказа отличен ход в края на срещата.

„Играхме като шампиони на „Ъптън Патк”, където по презумпция изпитваме трудности”, сподели Фъргюсън. „Нито за миг обаче не се усъмнихме в собствените си способности и успяхме да стигнем до победата, макар до почивката да губехме с 0:2, а това показва характер и самочувствие.

По време на паузата си казах, че трябва да рискуваме и затова пуснах нападател на мястото на бранител.

Те се борят за оцеляване, но ние трябваше да постигнем нашата си цел”, допълни шотландецът, след което бе попитан дали нарушението на Видич, довело до втората дузпа в полза на Уест Хем е било извън наказателното поле или вътре в него:

„Той можеше да бъде изгонен в последните минути на първата част и общо взето донякъде имаше късмет, че доигра срещата. Щеше да бъде малко пресилено, но той определено можеше да бъде изгонен в онази ситуация”, коментира Фърги.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи