3. Интер измъкна много трудна победа на „Артемио Франки“ (видео)

Интер измъкна много трудна победа на „Артемио Франки“ (видео)

Пацини отново бележи, 2:1 за "нерадзурите" и само пет точки от Милан

Интер взе с голяма мъка гостуването си на Фиорентина на „Артемио Франки“. В последния си останал отложен двубой „нерадзурите“ с много късмет спечелиха този жизненоважен мач и с 47 точки заеха  третата позиция в Калчото, на пет от лидера Милан и на две от Наполи.

Двубоят започна перфектно за Интер. В 6-ата минута след бърза атака Станкович пусна вдясно към Ето'о, който центрира, Кампонезе чукна топката с крак и си вкара много неприятен автогол. Домакините обаче изобщо не се отчаяха.

Синиша Михайлович бе надъхал своите футболисти и Джилардино и компания се втурнаха напред. В 15-ата минута Монтоливо пусна скрит пас отдясно към Муту, който си спря топката и директно стреля, но Жулио Сезар бе на място и спаси.

Малко след това пък Фиорентина имаше страхотно положение, но и двата поредни удара близо до точката на дузпата бяха избити със самоотвержени изяви на защитниците на Интер.

В 32-ата минута обаче късметът на Интер приключи и се обърна срещу тях. Паскуале центрира на скорост отляво, а вратарят на Интер Жулио Сезар се заблуди, че намиращият се близо до нея Джилардино ще успее да играе с нея. Нападателят обаче се размина с топката и изненада бразилския страж – 1:1

Веднага след това пък при нова атака Монтоливо имаше невероятна възможност да направи 2:1 от 10 метра, но пак рикошет спаси гостите. 60 секунди по-късно Муту отправи страхотен удар отдалеч, но Сезар пак спаси.

Единственият шанс за Интер бе в 44-ата минута, когато Майкон направи страхотно двойно подаване с Пацини, но стреля покрай гредата от няколко метра. В последвалата атака пък Паскуале навърза двама защитници на „нерадзурите“ и стреля под гредата, но Сезар пак спаси.

След почивката обаче Интер излезна променен. Отборът на Леонардо се стегна и започна да държи топката във владение. Така интеристите пропуснаха няколко удобни положения преди в 62-ата минута на сцената отново да изгрее Джампаоло Пацини. Новият нападател на Интер получи подаване от Ето‘о в малкия пеналт и не сгреши.

До края на срещата Фиорентина се опита да върне гола, но безуспешно. В повечето случаи атаките бяха спирани с вещина от играчите на гостите, а няколко пъти Монтоливо и Паскуал имаха нелоши възможности.

Така в крайна сметка шампионът на Италия взе много ценни три точки в борбата си за титлата.