3. Интер изпрати сезона с унизително 2:5 от Удинезе (ВИДЕО)

Интер изпрати сезона с унизително 2:5 от Удинезе (ВИДЕО)

"Зебрите" ще играят в Лига Европа, а Интер остана 9-и в крайното класиране в Серия А

Интер допусна унизителна загуба с 2:5 от Удинезе на „Джузепе Меаца” в последния 38-и кръг на Серия А. Поражението остави „нерадзурите” на 9-о място в крайното класиране, а отборът от Удине ще играе в Лига Европа, завършвайки на пето място.

Удинезе се бореше с лацио за петата позиция, но "орлите" паднаха с 0:1 като гост на Каляри, а дори да бяха победили, успехът на Удине не им даваше шанс за Европа.

Първият гол отне само 50 секунди на гостите. Пинци проби през центъра след пас на Алан, пребори се с Хуан Хесус и простреля бившия си съотборник Самир Ханданович за 0:1.

Хесус стреля силно в аут след гола, а Удинезе удвои още в 10-ата минута. Центриране на Ди Натале от пряк свободен удар бе отклонено към задната греда, където Домици направи 0:2.

Интер веднага се върна в мача и Хуан Хесус по диагонала матира Желко Бръкич за 1:2 с дебютния си гол в Серия А.

Неостаряващият Тото Ди Натале върна преднината от два гола в 41-ата минута с един от най-хубавите голове в своята кариера. От ъгъла на наказателното поле ветеранът с чудесен удар завъртя в далечния ъгъл и топката срещна вътрешната страна на гредата, за да посети мрежата за 1:3.

Лекцията  на „зебрите” продължи и след почивката. Луис Муриел пусна за Габриел Силва при бърза контра в 52-ата минута, а бразилският халф с левия крак намери долния десен ъгъл за 1:4.

Интер върна един гол в 63-ата минута. Паласио центрира, а ветеранът Томазо Роки фронтално разстреля вратаря – 2:4.

Само 3 минути по-късно Удинезе вкара своя пети гол и отказа домакините от съпротива. Луис Муриел се разписа след пас на Пинци за крайното 2:5.

Удинезе отива в Лига Европа след 66 точки и пето място, а Интер завършва на 9-о с 54 и ще започне в Копа Италия още през август.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе