3. Кристъл Палас отново вгорчи живота на Брендън Роджърс и Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристъл Палас отново вгорчи живота на Брендън Роджърс и Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци допуснаха третата си поредна загуба във Висшата лига три дни преди мача с Лудогорец в София

Ливърпул продължава с неубедителните си игри, след като загуби гостуването си на Кристъл Палас с 1:3 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. „Червените” поведоха с бърз гол на Рики Ламбърт още във втората минута, но Дуайт Гейл (17’), Джо Ледли (78’) и Миле Йединак (81’) осъществиха пълен обрат.

Това бе третото поредно поражение за тима на Брендън Роджърс във Висшата лига и четвърто поред във всички състезания. „Червените” вече четвърти мач нямат победа в елита на Англия.

Ливърпул втрещи феновете на „Селхърст Парк” още преди да беше изтекла минута и половина от мача. В 88-ата секунда комбинация между двама бивши играчи на Саутхемптън изведе „червените” напред в резултата.

Адам Лалана намери по перфектен начин Рики Ламбърт, който хладнокръвно насочи топката в мрежата, като така отбеляза първия си гол за Ливърпул, откакто премина в отбора през лятото.

След като се озоваха в позицията на изоставащи в резултата, домакините се активизираха и създадоха някои опасности пред Миньоле.

Все пак, в 17-ата минута Палас изравни. След бърза контра през центъра, Боласие стреля извън наказателното поле, но ударът му срещна гредата. Дуайт Гейл връхлетя върху рикоширалата топка, Миньоле сложи ръка на пътя ѝ, но ударът бе от много близо и все пак се озова в мрежата на мърсисайдци.

През втората част „червеният” кошмар от миналия сезон се повтори. Равенството 3:3 в края на миналия сезон бе един от възловите резултати, които попречиха на Ливърпул да вземе титлата миналата година.

Сега, „сините птици” отново успяха да изненадат по-именития си съперник. Два бързи гола в рамките на три минути сломиха мърсисайдци. В 78-ата минута Боласие проби по десния фланг, върна топката за Джо Ледли, който от точката за изпълнение на дузпа мушна топката между краката на Миньоле.

Само две по-късно Палас получи възможност да изпълнява пряк свободен удар малко пред дъгата на наказателното поле на гостите. Зад топката застана Йединак, който насочи топката безупречно в горния ляв ъгъл на Миньоле и не остави шансове на белгийския страж.

Така, Ливърпул вече е 12-и в класирането на Премиършип с 14 точки, докато Палас диша по-спокойно, като вече има 12 на 15-ата позиция, на две над опасната зона.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)