3. Кристиано Роналдо украси витрината на Реал Мадрид с втора Суперкупа на Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хамес Родригес и Тони Кроос дебютираха с трофей за "кралете", Реал изравни Барса по трофеи

Кристиано Роналдо отбеляза и двата гола за успеха на Реал Мадрид с 2:0 над Севиля и прати Суперкупата на Европа във витрината на европейския шампион. Хамес Родригес и Тони Кроос спечелиха трофей още в дебюта си за „кралете”, а Роналдо спечели единственото отличие, което досега му убягваше в европейския клубен  футбол.

Тази вечер Реал Мадрид започна сезона по прекрасен начин и изравни едно исторически постижение на големия враг Барселона. Мадридчани настигнаха Барса по общ брой спечелени трофеи и вече и двата отбора имат по 78. „Белия балет” спечели за втори път Суперкупата на Европа, а първият беше през 2002 година след успех над Фейенорд.

На стадиона в Кардиф шансовете на Севиля изглеждаха малки от самото начало заради стряскащия стартов състав на Карло Анчелоти. Кроос и Модрич си партнираха в центъра на терена, а атомно трио Роналдо, Хамес, Бейл действаше зад Карим Бензема. Икер Касияс започна под рамката и Кейлор Навас не успя да запише дебют.

Реал не остави никакво съмнение в превъзходството си през целия мач. Удар на Кристиано от пряк свободен удар се озова върху мрежата над вратата след рикошет, а Касияс изби шут към близкия си ъгъл.

Хамес намери отлично Бейл на втора греда, уелсецът засече пред родна публика със шпагат, но Денис Суарес се беше върнал и изби с крак. После Кристиано Роналдо получи в удобна позиция и само добрата намеса на Бето спаси положението.

Натискът се засилваше и логично даде резултат след половин час. Роналдо подхвана атака през центъра, която стигна до Бейл вляво, той центрира майсторски и Кристиано Роналдо сам завърши атаката на втора греда за 1:0.

Севиля отвърна с пробив на Карисо и удар в близкия ъгъл, който накара Касияс отново да спасява.

Ако андалусийците още бяха в мача на почивката, то веднага след нея Роналдо се погрижи да няма съмнения кой ще спечели. В 49-ата минута Кроос пусна за Бензема, който веднага намери Роналдо, португалецът залепи топката на крака си и простреля Бето в далечния ъгъл, въпреки неговата намеса за 2:0. Това беше 18-ти гол на Кристиано срещу Севиля. Той не е вкарвал повече срещу нито един друг отбор в цялата си кариера.

Севиля не даде признаци, че може да направи каквото и да било, за да затрудни европейския шампион. Напротив, атаките за Реал следваха една след друга и само отлично спасяване на Бето с една ръка попречи на Хамес Родригес да дебютира с гол след пас на Бейл.

18 минути преди края Анчелоти извади Хамес и пусна Иско, а Роналдо получи неприятен удар след сблъсък със съперник, но нямаше нищо сериозно и продължи.

Реал доигра мача спокойно по шампионски и триумфира със Суперкупата на Европа на стадиона в Кардиф.

Най-добрият шанс за Севиля след почивката дойде едва в 89-ата минута, когато Касияс изби силен шут на Криковяк и запази суха мрежа.