3. Лестър спря кошмара с разгром (ВИДЕО)

Лестър спря кошмара с разгром (ВИДЕО)

„Лисиците“ спечелиха категорично битката на дъното – 4:0

Отборът на Лестър прекъсна ужасяващата серия от 6 последователни загуби в английската Висша лига.

„Лисиците“ спечелиха с категоричното 4:0 домакинството си на Нотингам Форест от 9-ия кръг и така се отлепиха от последното място в класирането за сметка на своя съперник.

Възпитаниците на Брендън Роджърс решиха срещата за 10 минути, в които нанизаха 3 гола.

Два от тях бяха дело на голямата им звезда Джеймс Мадисън. Английският национал откри резултата в 25-ата минута, а в 27-ата Джейми Варди асистира на Харви Барнс и той удвои аванса на Лестър.

В 35-ата минута пък Мадисън оформи класиката със страхотно изпълнение на свободен удар.

в 73-ата минута именно Мадисън асистира на резервата Патсон Дака, който оформи крайното 4:0, а малко след това халфът бе заменен, за да получи овации от публиката.

Тя се забавляваше до самия край, въпреки че Лестър остава в опасната зона след победата.

Тимът има едва 4 точки, с колкото остана и новакът Нотингам Форест, но заради по-лошата си голова разлика гостите вече са последни в класирането.

Те могат да съжаляват, защото още преди първото попадение в понеделник вечер удариха гредата и направиха един фрапантен пропуск, след което бяха наказани и загубиха тежко.