3. Лестър забрави за Раниери с успех над Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лестър забрави за Раниери с успех над Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лисиците” нямаха гол във Висшата лига през годината, но спечелиха с 3:1 и се измъкнаха от опасната зона

Английският шампион Лестър победи Ливърпул с 3:1 в своя първи мач след уволнението на мениджъра Клаудио Раниери.

„Лисиците” нямаха отбелязан гол във Висшата лига през календарната година и се намираха в серия от пет шампионатни поражения, ала успяха най-после да зарадват феновете си и така да се измъкнат от зоната на изпадащите след последния мач от XXVI кръг.

Временният им треньор Крейг Шекспир не направи сериозни промени по състава, но момчетата му започнаха вихрено мача и от самото начало поеха инициативата.

Вратарят на гостите Симон Миньоле се намеси решително още в първите минути, ала в 28-ата бе безпомощен срещу Джейми Варди.

Голмайсторът на домакините бе изведен от Марк Обрайтън и надбяга Лукас Лейва, за да открие хладнокръвно резултата.

Не след дълго падна и второто попадение в срещата, а то определено бе най-красивото.

В 39-ата минута Джеймс Милнър изчисти една топка, но тя бе засечена от Дани Дринкуотър, който от границата на пеналта я прати неспасяемо в мрежата за 2:0.

При този резултат дойде почивката, а след нея двата тима си размениха по един гол.

Първо Варди засече с глава центриране на Кристиан Фукс в 60-ата минута, за да оформи класиката, а в 68-ата Фелипе Коутиньо отбеляза почетното попадение за гостите.

До края те имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Емре Чан в пеналта, но такава не последва и в крайна сметка трябваше да се примирят със загубата.

Тя е трета поред далеч от дома във Висшата лига за момчетата на Юрген Клоп и ги остави на петото място с 49 точки.

Лестър пък вече има 24 и се отдалечи на две от зоната на изпадащите.

13 1 Саутхемптън 25 8 6 11 28:31
Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи