3. Лион изтръгна успеха от Билбао с 2:1 (ВИДЕО)

Лион изтръгна успеха от Билбао с 2:1 (ВИДЕО)

Спарта (Прага) би Ирони Кирят Шмона с 3:1 (ВИДЕО)

Отборът на Лион записа трети пореден успех в групите на Лига Европа, след като тази вече се наложи с 2:1 над миналогодишния финалист Атлетик Билбао. Срещата се игра на стадион "Жерлан" и бе от програмата на група "I" на надпреварата.

Първото полувреме премина под диктовката на "хлапетата", докато баските разчитаха основно на контраатаки. Гол през първите 45 минути обаче не падна и така всичко трябваше да се реши през втората част.

А тя отново започна с натиск на Лион, който даде резултат в 54-ата минута, когато Лисандро засече добре центриране на Бриан за 1:0.

След попадението испанците поизравниха играта и на свой ред създадоха няколко опасности пред френската врата. При една от тях в 79-ата минута, Гомес се възползва от хубав пас на Йоренте и възстанови статуквото.

До края на мача домакините се хвърлиха с всички сили в атака в търсене на победен гол, който почти сигурно да ги класира за фазата на елиминациите.

И късметът се усмихна на Лион в 86-ата минута. Тогава след шут на Геида Фофана топката попадна у Бриан, който разстреля Горка Ирайсос за крайното 2:1.

В другия мач от тази група "I", тимът на Спарта (Прага) не срещна трудности у дома с израелския Ирони Кирят Шмона, надигравайки го с 3:1.

Бившият полузащитник на родния Левски - Дарко Тасевски, започна като резерва и се появи на терена чак в 77-ата минута.

Спарта откри резултата още в 7-ата минута, когато Крейчи засече центриране на Запоточни, топката бе избита, но при добавката футболистът на домакините успя да прати кълбото зад голлинията.

Само три минути по-късно тимът от Прага удвои преднината си, след като Кадлец нахлу от дясно и с прецизен изстрел не остави шансове на вратаря.

В 44-ата минута пък домакините направиха преднината си класическа, а точен бе Швейдик с глава от близка дистанция.

Почетното попадение за гостите пък отбеляза Габай в 76-ата минута, оформяйки крайното 3:1.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични