3. Лион стигна до само 1:1 с Риека, вече е 2-и (ВИДЕО)

Лион стигна до само 1:1 с Риека, вече е 2-и (ВИДЕО)

Бетис тресна Гимараеш и оглави групата

Отборът на Лион допусна грешна стъпка в борбата си за спечелване на група "I" в турнира Лига Европа, след като тази вечер не успя да победи хърватския Риека и завърши наравно 1:1. Срещата се игра на стадион "Кантрида" в Хърватия.

Двата тима си размениха по един гол през първата част. Първо младият Аласан Плеа откри за гостите, след като при един корнер Йоан Гуркюф продължи топката към него и с десния си крак откри.

Радостта на "хлапетата" обаче бе кратка и седем минути по-късно домакините изравниха. Андрей Крамариц се разписа с много силен удар от дистанция. До края на мача и двата тима имаха шансове за победа, но в крайна сметка поделиха точките.

В другия мач от групата отборът на Бетис постигна трудна победа с 1:0 в гостуването си на Витория (Гимараеш) от група "Н" на Лига Европа. Испанският тим измъкна победата едва в добавеното време на мача, но със спечелените три точки севилци се изкачиха на върха във временното класиране в групата и направиха още една важна крачка към продължаване напред в турнира.

Бетис бе отборът, който повече търсеше победата и на няколко пъти нападатели на гостите направиха сериозни пропуски пред вратата на съперника. Все пак в 94-ата минута Жоан Верду изведе резервата Чули в наказателното поле, той елиминира вратаря и прати кълбото в мрежата за 0:1 и така донесе победата на своя тим.

С този успех Бетис събра актив от 8 точки и излезе на върха в класирането в групата. Витория пък остава на 3-та позиция с 4 точки. 2-и е Лион с 6, а последен Риека с 2.