3. Ливърпул и Манчестър Юнайтед занулиха голямото английско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул и Манчестър Юнайтед занулиха голямото английско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" поставиха антирекорд, Де Хеа ги спаси с фантастични намеси на "Анфийлд"

Очакваният с огромен интерес сблъсък между Ливърпул и Манчестър Юнайтед не оправда очакванията и приключи при резултат 0:0.

Голямото английско дерби от осмия кръг на Висшата лига се игра на митичния „Анфийлд”, но головите положения като цяло липсваха.

Такива все пак имаше след почивката, когато вратарят на гостите Давид де Хеа показа, че е от световна класа с няколко фантастични намеси.

Неговият наставник Жозе Моуриньо отново остави на резервната скамейка капитана Уейн Рууни, а от състава отпадна и Хуан Мата, заменен изненадващо от Ашли Йънг.

Още по-изненадващото бе, че Антони Марсиал дори не бе включен в групата на тима, докато Юрген Клоп заложи на най-доброто, с което разполага.

Германският специалист бе лишен от услугите на контузената си лятна покупка Джорджино Вайналдум, докато Адам Лалана успя да се възстанови, но бе оставен на пейката и се появи след час игра.

В началните минути на двубоя по-активни бяха футболистите на Манчестър Юнайтед, ала те не успяха да стигнат до голови възможности.

Всъщност, такива нямаше преди паузата и чак в 29-ата минута Роберто Фирмино отправи с глава първия точен удар, но право в ръцете на Давид де Хеа.

Испанският страж обаче имаше далеч повече работа след почивката.

Преди това неговият съотборник Златан Ибрахимович пропусна изгодна възможност да се разпише с глава в 53-ата минута, което се оказа и единственият шанс за гол пред „червените дяволи” в понеделник вечер.

Ливърпул отговори пет минути по-късно, когато Емре Джан навлезе в пеналта и стреля много опасно в долния ъгъл, но Де Хеа демонстрира феноменален рефлекс и спаси.

В 71-ата минута пък Фелипе Коутиньо отправи един от емблематичните си далечни удари и топката летеше към далечния ъгъл, ала вратарят на Юнайтед смълча трибуните със спираща дъха намеса.

В заключителните минути Ливърпул натисна сериозно в търсене на победен гол, но в крайна сметка защитата на гостите се справи и те си тръгнаха с точката от „Анфийлд”.

„Червените дяволи” обаче имаха топката в свое притежание в едва 35 процента от игровото време на срещата и така регистрираха нов антирекорд в клубната си история.

След ремито те продължиха да изостават с три точки от Ливърпул, като имат 14 в актива си, докато мърсисайдци са вече само на две от лидерите Манчестър Сити и Арсенал.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КЛАСИРАНЕ:

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи