3. Ливърпул ликува след най-късния гол в "дербито на приятелството" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул ликува след най-късния гол в "дербито на приятелството" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Садио Мане смълча „Гудисън” в 94-ата минута

Ливърпул спечели голямото градско дерби срещу Евертън, след като стигна до късен гол и минимален успех на „Гудисън” в мач от XVII кръг на английската Висша лига.

Така „карамелите” останаха без победа над своя съперник от 2010 година, когато го надвиха с 2:0 у дома. Сега обаче те останаха с празни ръце, защото Садио Мане се разписа в 94-ата минута за крайното 1:0.

Наставникът на гостите Юрген Клоп за първи път изведе своите на този стадион и не направи нито една промяна спрямо състава от предния мач, което се случи за едва трети път под негово ръководство във Висшата лига.

Неговият колега Роналд Куман пък направи дебют в „дербито на приятелството”, а то отново бе изпълнено с много емоции, драма и остри единоборства.

Иначе домакините започнаха по-добре срещата и направиха няколко добри атаки по фланговете, но отбраната на Ливърпул бе добре подредена и не допусна опасности пред Симон Миньоле.

В средата на първата част Арън Ленън проби отляво и центрира добре към Ромелу Лукаку, който обаче бе изпреварен в последния миг от Рагнар Клаван и не можа да вкара шестото си попадение в дербито.

Междувременно феновете на гостите развяха транспарант, за да напомнят на „сините”, че любимците им нямат трофей вече 21 години. За последно Евертън вдигна ФА къп през 1995 година, когато надви на финала Манчестър Юнайтед с 1:0.

На терена пък Ливърпул стигна до добра възможност в 36-ата минута, когато Дивок Ориги бе на добра позиция, ала не можа да улучи вратата, докато Рос Баркли можеше да бъде изгонен, след като влезе грубо в краката на капитана Джордан Хендерсън.

Така първото полувреме приключи без точни удари по посока на която и да е от двете врати, което се случи за едва втори път във Висшата лига този сезон.

Пет минути след почивката Роберто Фирмино се откъсна и излезе очи в очи с вратаря на Евертън, който обаче се справи блестящо и спаси удара му.

За съжаление Мартен Стекеленбург се контузи малко по-късно и бе заменен принудително, а на почивката същата съдба сполетя и съотборника му Джеймс Макарти.

В 80-ата минута Роберто Фирмино отправи чудесен изстрел от воле след корнер, но резервата на холандския страж – Джоел Робес, демонстрира класа и отрази с вещина.

Арбитърът Майк Дийн даде 8 минути добавено време на двубоя, а Ливъпул се възползва максимално от това.

Решителна за крайния изход на двубоя се оказа 94-ата минута, когато възстановеният Даниел Стъридж, появил се като резерва, стреля от движение и топката срещна гредата.

После обаче най-бърз в пеналта се оказа рекордната лятна покупка Садио Мане и той не сгреши при добавката, за да донесе победата на своите с най-късния гол в историята на дербито.

Благодарение успеха си Ливърпул вече има 37 точки и заема второто място, като е с една пред третия Манчестър Сити и изостава с 6 от лидера Челси. Евертън е на деветата позиция с 23 точки от 17 мача.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични