3. Ливърпул с първа победа от октомври насам (ВИДЕО)

Ливърпул с първа победа от октомври насам (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Висшата лига

Ливърпул спечели първата си победа във Висшата лига от 19 октомври месец насам, след като победи трудно с 1:0 домакинството си срещу Стоук Сити.

Първото полувреме на "Анфийлд" не предостави на зрителите много емоции, но след почивката домакините взеха инициативата.

Въпреки това, в 60-ата минута Боян Къркич нацели гредата. Веднага след това Рахим Стърлинг направи пробив пред вратата на съперника, ала не сполучи със завършващия удар.

В средата на полувремето Асмир Бегович спаси шутове на Лукас Лейва и Рики Ламбърт, а в 85-ата минута последният също улучи гредата след удар с глава. След това обаче Глен Джонсън притича пръв и засече във вратата, за да донесе победата на своите.

С успеха си воденият от Брендън Роджърс отбор събра 17 точки и изпревари с две 11-ия в класирането Стоук.