3. Ливърпул с първа победа във Висшата лига от август насам (ВИДЕО)

Ливърпул с първа победа във Висшата лига от август насам (ВИДЕО)

Лалана с дебютен гол, Хендерсън с попадение и асистенция. Вижте всички резултати в Англия

Ливърпул постигна първата си победа в английската Висша лига от месец август насам, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Уест Бромич Албиън в мач от седмия кръг а първенството.

Момчетата на Брендън Роджърс спечелиха заслужено, след като имаха инициативата през по-голямата част от срещата на „Анфийлд”.

С гол и асистенция за успеха се отличи Джордън Хендерсън, а дебютното си попадение за мърсисайдци реализира рекордното лятно попълнение Адам Лалана.

Бившият капитан на Саутхемптън откри резултата в последната минута на първото полувреме, когато направи двойно подаване с Хендерсън и вкара с удар в далечния ъгъл – 1:0.

При този резлултат дойде и почивката, а след нея гостите получиха спорна дузпа за нарушение на Ловрен срещу Берахино, което обаче по-скоро бе извън наказателното поле на домакините. Така или иначе потърпевшият бе точен от бялата точка и в 56-ата минута изравни – 1:1.

Победното попадение за Ливърпул реализира Джордън Хендерсън, който в 61-ата минута се възползва от пас на фаулирания преди това Рахим Стърлинг и се разписа за 2:1.

Така Ливърпул вече има 10 точки, с две повече от У.Б.А. и с 6 по-малко от лидера Челси, който в неделя приема Арсенал в дербито на кръга.