3. Ливърпул се изтормози срещу Нотс Каунти, но спечели с 4:2 след продължения (ВИДЕО)

Фулъм отстрани Бъртън едва след дузпи, вижте всички резултати

Ливърпул имаше нужда от продължения, за да отстрани третодивизионния Нотс Каунти с 4:2. Редовното време завърши 2:2, а в него мърсисайдци лекомислено пропиляха аванс от два гола.

Още в 4-ата минута Рахим Стърлинг се мушна между двама защитници и с точен шут прати в долния ляв ъгъл за 1:0.

Преди да изтече половин час игра Джерард пусна диагонално по земя за Стъридж, той си спря и с мощно воле оплете по диагонала в десния ъгъл – 2:0.

Изненадващо през второто полувреме отборът от Лига 1 успя да изравни и да доведе мача до продължения.

В 62-ата минута гостите изпълниха пряк свободен удар, топката бе изсипана към границата на наказателното поле, там с глава бе насочена към границата на вратарското поле и Йоан Аркин пак с глава разстреля Симон Миноле – 2:1.

6 минути преди края Нотс Каунти направи бърза контра отдясно, Али Сисоко изби удар със шпагат, но топката попадна на крака на Адам Куумбс и той бе точен за 2:2.

В продълженията Ливърпул вкара по един гол във всеки 15 минути. Дани Стъридж вкара втория си гол в мача дълбоко в добавеното време на първите допълнителни 15 минути.

Стъридж получи отляво, финтира и стреля от малък ъгъл, вратарят Бялковски изби, но топката мина под плонжа му за 3:2.

Джордан Хендерсън  сложи точка на спора в 109-ата минута. Халфът мина централния бранител през краката и пусна покрай стража за крайното 4:2, което класира Ливърпул напред.

Фулъм отстрани Бъртън чак след дузпи, а редовното време завърши 2:2. Димитър Бербатов изобщо не бе в групата, тъй като Мартин Йол му бе дал почивка и Дарън Бент водеше атаката.

Друго ново попълнение на „котиджърдс” Адел Таарабт даде аванс на Фулъм в 36-ата минута.

Драмата дойде в края. 5 минути преди да изтече редовното време Джак Дайър изравни и вкара срещата в продължения.

В 101-ата минута четвъртодивизонния домакин поведе. Резервата Майкъл Саймс се разписа за 2:1.

Фулъм обаче на свой ред се върна в мача. Уго Родайега изравни за 2:2 в 116-ата минута и двубоят бе решен след дузпи.

При ударите от бялата точка вратарят Стокдейл хвана една дузпа на домакините, а Фулъм вкара своите пет и когато Рийзе едва не скъса мрежата с бомбен пети шут в средата, това прати лондончани напред в турнира.