3. Лукаку класира колеблив Юнайтед на четвъртфинал (ВИДЕО)

Лукаку класира колеблив Юнайтед на четвъртфинал (ВИДЕО)

"Червените дяволи" бяха ефективни на контраатаки

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на ФА.

Тимът на Жозе Моуриньо победи трудно Хъдърсфийлд като гост с 2:0 след две попадения на нападателя Ромелу Лукаку.

Белгиецът откри още в третата минута. Той получи страхотен извеждащ пас от Хуан Мата и се откъсна, след което залъга защитник преди да преодолее Йонас Лосл.

Второто попадение падна в 55-а минута и бе идентично. Този път обаче фантастичното извеждащо подаване бе на Алексис Санчес.

Срещата далеч не бе най-добрата за Юнайтед, тъй като тимът бе натиснат в по-голямата част от съперника си и игра в защита.

Двубоят бе белязай и от един много спорен момент. В края на първото полувреме гол на Хуан Мата бе отменен заради засада след видеоповторение.

Видеото обаче показа, че Мата е на една линия със защитника, а графиките, които бяха показани имаха скандален вид. Те бяха с криви линии и не отговаряха на симетрията на игрището.